Rīgā +19 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Beils nodrošina Madrides Real futbolistu uzvaru Spānijas Karaļa kausa izcīņas finālspēlē

Velsiešu pussargs Gerets Beils trešdien nodrošināja Madrides Real komandas uzvaru Spānijas Karaļa kausa izcīņas finālspēlē, kad ar 2:1 (1:0) tika pārspēta valsts čempionvienība Barcelona.

Spēles 11.minūtē rezultātu atklāja Real komandas argentīniešu pussargs Anhels di Marija, kurš izmantoja franču uzbrucēja Karima Benzemā piespēli un raidīja bumbu vārtu stūrī. Barcelona vienība neizšķirtu atjaunoja 22 minūtes pirms spēles beigām, kad pēc stūra sitiena izspēles precīzs bija aizsargs Marks Vatra.

Tomēr piecas minūtes pirms cīņas beigām izcilu individuālo meistarību nodemonstrēja Beils, kurš uzbrukumu uzsāka vēl savā laukuma pusē, tomēr prata tikt līdz sāncenšu vārtiem un pārspēt vārtsargu.

Barcelona komanda Karaļa kausu ieguvusi kopumā 26 reizes, bet Real - 19 reizes.

Madrides klubs panākumu izcīnīja par par spīti tam, ka komandai nevarēja palīdzēt savainojumu guvušais pagājušā gada pasaules labākais futbolists Krištianu Ronaldu. Šosezon portugālis izlaidis 11 savas komandas spēles. Tajās Real futbolisti piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu.

Iepriekšējos divos šīs sezonas Real un Barcelona komandu dueļos, kas tiek dēvēti par El Clasico, allaž bija uzvarējuši Barcelona futbolisti. Tomēr pašreizējie valsts čempioni pēdējos mačos nav bijuši sekmīgi, nepārvarot UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu un cīņā par uzvaru Spānijas čempionātā ciešot pārsteidzošu neveiksmi, kad viņus ar 1:0 apspēlēja Granada futbolisti.

Karaļa kausa izcīņas pusfinālā Barcelona ar 3:1 divu spēļu summā uzvarēja Sosjedadas Real komandu, bet Real ar 5:0 pieveica citu šīs pilsētas komandu Atletico.

Pērnās sezonas turnīra finālā Atletico komanda uzvarēja Real futbolistus, gadu pirms tam sacensībās triumfēja Barcelona, bet 2010.gada finālā tikās Barcelona un Real vienības, pārākiem esot galvaspilsētas kluba pārstāvjiem.

Tā kā Spānijas čempionāta kopvērtējumā Barcelona pašlaik ieņem trešo vietu un līderiem Atletico zaudē četrus punktus, iespējams, komanda pirmo reizi sešu gadu laikā šosezon netiks pie nevienas trofejas.

Brynas pagarina vienošanos ar Indraši

Latvijas hokejists Miks Indrašis nākamsezon turpinās spēlēt Zviedrijas komandā Jēvles Brynas, kas šosezon uzvarēja Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā, ceturtdien pavēstīja vienība.