Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Bjergena un Helners kļūst par pasaules čempioniem slēpošanas sprintā

Titulētā norvēģiete Marita Bjergena un zviedrs Markuss Helners ceturtdien Holmenkollenā (Norvēģija) kļuvuši par pasaules čempioniem slēpošanas sprintā.Dāmu finālā Bjergena, kura kļuva jau par pieckārtējo pasaules čempioni, apsteidza iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāju sprintā itālieti Ariannu Folisu un Vankūveras ziemas olimpisko spēļu bronzas laureāti slovēnieti Petru Majdiču.

Savukārt vīru izšķirošajā slēpojumā Helners sarūgtināja daudzos mājinieku līdzjutējus, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Otrais finišēja norvēģis Peters Nortugs un trešais – vēl viens zviedrs Emils Junsons. Augsto sesto vietu izcīnīja Igaunijas slēpotājs Pēters Kummels, kurš vienīgais no sešiem fināla dalībniekiem nepārstāvēja Norvēģiju vai Zviedriju.Latvijas slēpotājiem neizdevās iekļūt starp 30 sprinta finālsacensību dalībniekiem.Vīru kvalifikācijas sacensībās 1,5 km brīvā stila distancē, kurās startēja 120 dalībnieki, ātrākais no Latvijas slēpotājiem bija Rinalds Kostjukovs, kurš uzvarētājam zviedram Jesperam Modinam zaudēja 21,34 sekundes un ierindojās 65.vietā. 68.vietā Juris Damškalns (+22,02), 78.Oskars Muižnieks (+25,75) un 90.Roberts Slotiņš (+31,63).Kvalifikācijas sacensībās 1,3 km distancē dāmām ātrākā bija Marita Bjergena (3:03,89). 86 dalībnieču konkurencē Inga Dauškāne ieņēma 70.vietu (+35,39 s), Kristīne Liepiņa 77.vietu (+53,81), Natālija Kovaļova 79.vietu (+1:04,78) un Zane Eglīte priekšpēdējo 85.vietu (+1:33,48).(_papildināta ar finālu rezultātiem_)

Šilovs: Nevarēju pievilt komandas biedrus

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs, aizvadot ceturto spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā, centies parādīt savu labāko sniegumu, lai nepieviltu komandas biedrus, sarunā ar Zie...