Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Brāļiem Šiciem 11.vieta Eiropas čempionātā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Andris un Juris Šici sestdien Oberhofas trasē Vācijā ierindojās 11.vietā Pasaules kausa sestajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

Savukārt otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 12.vietā 0,170 sekundes aiz brāļiem Šiciem.

Abas Latvijas ekipāžas attiecīgi 11. un 12.vietu izcīnīja gan Pasaules kausa posma, gan Eiropas čempionāta ieskaitē.
Brāļi Šici braucienos uzrādīja attiecīgi 12. un 11.laiku, bet Gudramovičs/Kalniņš - attiecīgi devīto un 18.laiku.

Par posma uzvarētājiem un Eiropas čempioniem kļuva vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuriem brāļi Šici divu braucienu summā zaudēja 1,280 sekundes. Otrajā vietā 0,022 sekundes aiz saviem tautiešiem ierindojās Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts no Vācijas, bet trešie bija austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers.

Dienu iepriekš notikušajās sprinta sacensībās brāļi Šici izcīnīja devīto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš finišēja 14.pozīcijā. Šici pamatsacensībām bija kvalificējušies automātiski, bet Gudramovičs/Kalniņš Nāciju kausa ieskaitē uzrādīja piekto rezultātu.

Sestdien sacensības aizvadīs arī dāmas, bet svētdien trasē dosies vīri, kā arī notiks komandu stafetes sacensības.

Latvija kā neatkarīga valsts Eiropas čempionātā kamaniņu sportā startē 12.rezi. Līdz šim izcīnītas trīs medaļas - 2006.gada čempionātā bronza komandu sacensībās (Anna Orlova, Mārtiņš Rubenis, brāļi Šici), 2008.gadā zelta godalgas M.Tīrumai, Rubenim un Šiciem komandu sacīkstēs, bet 2010.gadā Siguldā Latvijas komandai zelta medaļas otro reizi pēc kārtas, ko izcīnīja Orlova, Rubenis un Šici.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

Kā ziņots, 2015.gadā pasaules čempionāts notiks Siguldas trasē.

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.