Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Dienvidkorejas golfere Parka izcīna zeltu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs

Dienvidkorejas golfere Parka Inbī sestdien izcīnīja zelta medaļu Riodežaneiro olimpisko spēļu dāmu golfa turnīrā.

Sestdien aizvadītajā noslēdzošajā aplī Inbī 18 bedrītes veica ar 66 sitieniem jeb pieciem sitieniem zem teorētiski nepieciešamās normas (PAR), kas viņai deva dalītu trešo vietu un uzvaru golfa turnīra kopvērtējumā.

Četrās kārtās Inbī 72 bedrītes veica ar 268 sitieniem jeb 16 sitieniem zem PAR.

Tikmēr sudraba godalgu ar 273 sitieniem izcīnīja jaunzēlandiete Lidija Ko, kamēr trešā bija ķīniete Šaņšaņa Fena, kura veica vēl par sitienu vairāk.

Pirmos divus apļus trešdien un ceturtdien Inbī veica ar 66 sitieniem katru, bet piektdien viņa laukumu izgāja ar 70 sitieniem.

Dienvidkorejiete Inbī ir septiņkārtēja "Major" turnīru uzvarētāja, bet profesionāles karjerā viņa triumfējusi 25 turnīros.

LETA jau ziņoja, ka kungu sacensībās par Riodežaneiro olimpisko čempionu kļuva Lielbritānijas golferis Džastins Rouzs.

Golfs olimpisko sporta veidu saimē ir atgriezies pēc 112 gadu pārtraukuma, taču virkne vadošo pasaules golferu bailēs no Zikas vīrusa, kā arī citu iemeslu dēļ, startēt Riodežaneiro atteicās.

Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieki golfa sacensībās tika noteikti pēc 11.jūlija pasaules ranga, nosakot pa 60 sportistiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Teorētiski uz startu Olimpiādē pretendēja arī Latvijas golfere Laura Jansone, taču viņa pasaules rangā jūlija vidū atradās 677.pozīcijā un starp dalībniecēm vai rezervistēm netika.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs atgriešanos piedzīvoja arī regbijs, kurš iepriekšējo reizi Olimpiādes programmā bija pirms 92 gadiem. Ceturtdien par olimpiskajiem čempioniem regbijā-7 kļuva Fidži izlase, kura savai valstij izcīnīja pirmo olimpisko medaļu vēsturē, bet dāmām nepārspētas palika Austrālijas sportistes.

Riodežaneiro olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.