Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Golfa spēlētājai Jansonei 62.vieta Eiropas tūres posmā

Latvijas golfa spēlētāja Laura Jansone sestdien ierindojās dalītā 62.vietā Deli aizvadītājā Dāmu Eiropas tūres (LET) posmā.Pirmajā sacensību kārtā latviete ceturtdien 18 bedrītes pievarēja ar 77 sitieniem jeb četriem sitieniem virs teorētiski nepieciešamās normas (PAR), kas tobrīd deva dalītu 67.vietu.

Savukārt piektdien viņa laukumu izgāja ar 73 sitieniem, kas summā ļāva pakāpties jau uz 46.vietu un kvalificēties pēdējās dienas sacensībām.Tiesa, noslēdzošajā dienā Jansone demonstrēja visblāvāko sniegumu, 18 bedrītes izejot ar 79 sitieniem, kas summā bija 229 sitieni jeb desmit sitieni virs PAR, noslēgumā noslīdot līdz dalītai 62.pozīcijai.Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva Gledisa Noserā no Francijas, kura trīs dienu laikā kopumā veica 208 sitienus jeb 11 raidījumus zem PAR.Kopumā sacensībās piedalījās 104 golfa spēlētājas.Iepriekšējās LET sacensībās septembra beigās Jansone sasniedza karjeras rekordu, kad ierindojās dalītā 25.vietā. Vēlāk latviete nesekmīgi centās iekļūt Dāmu profesionālā golfa asociācijas (LPGA) kvalifikācijas turnīra izšķirošajā, trešajā, kārtā, kurā šajās dienās Floridā sacenšas Krista Puisīte.Savas karjeras iepriekšējo rekordu Jansone sasniedza jūlija vidū Vācijā, kad pēc pirmās dienas dalīja 22.vietu, vēlāk pirmoreiz karjerā izturēja vājāko sportistu atsijāšanu, kvalificējoties izšķirošajām cīņām, un noslēgumā finišēja 55.vietā. Ko līdzīgu viņa atkārtoja septembrī Zviedrijā, pēc divām sacensību dienām ieņemot 16.vietu, bet noslēgumā ierindojoties 61.pozīcijā.Jansone tikai pagājušās sezonas noslēgumā kvalifikācijas sacensībās prata nosargāt sev vietu LET tūrē.Jansone 2012.gadā kļuva par pirmo Latvijas golferi, kura izcīnījusi tiesības spēlēt augstākā līmeņa profesionāļu tūrē. Iepriekšējā sezonā viņa piedalījās desmit LET posmos, augstāko rezultātu sasniedzot Turcijā, kad ieņēma 87.vietu.

Gatavības pārbaude uz Šveices fona

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas no 10. līdz 26. maijam norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, Latvijas izlase piektdien un sestdien izbraukumā spēlēs ar Šveici.