Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Jansone otro reizi karjerā uzvar NCAA Atlantic Sun konferences golfa čempionātā

Latvijas golfere Laura Jansone trešdien Floridā otro reizi karjerā uzvarēja ASV studentu sporta (NCAA) Atlantic Sun konferences čempionātā.Startējot Austrumtenesijas valsts universitātes (ETSU) komandas sastāvā, Jansone trīs kārtu summā Venetian Bay Golf Club laukumā nospēlēja ar 213 sitieniem, jeb trīs sitienus zem teorētiski nepieciešamās normas (PAR).

Tuvāko konkurenti individuālajā ieskaitē Jansone apsteidza par diviem sitieniem.Pirmo vietu Jansone izcīnīja ar dalītu otro labāko čempiones rezultātu kopš Atlantic Sun konferences nodibināšanas 1990.gadā, informēja Latvijas Golfa federācija. Ne tik labi čempionātā  veicās ETSU komandai, kas pirms pēdējās kārtas ar viena sitiena pārsvaru bija vadībā, taču pēc vairāku spēlētāju neveiksmēm finišēja dalītā 3.vietā. Tādējādi ETSU automātiski nekvalificējās NCAA reģionālajam čempionātam, taču saglabā izredzes iekļūt dalībnieču vidū pēc vietas augstskolu reitingā.Jansone pirmās 18 bedrītes pirmdien izspēlēja ar -3 zem PAR un izvirzījās līderpozīcijās, kuras ar minimālu viena sitiena pārsvaru saglabāja arī pēc otrās dienas, kad jūrmalnieces rezultāts bija 73 sitieni. Vienu sitienu zem PAR Jansone nospēlēja pēdējā kārtā, finišējot ar 71 sitienu. “Laura Jansone ir teicams piemērs jauniešiem, ka ar smagu darbu un patiesi neatlaidīgu attieksmi var sasniegt lieliskas uzvaras. Pirms pieciem gadiem Laurai nebija viegli atrast ASV augstskolu, kas tobrīd golfā tik eksotiskas valsts pārstāvi gribētu uzņemt ar pievilcīgiem noteikumiem. Taču Jansone pārspēja visas uz viņu liktās cerības un četru gadu mācību ciklā divkārt kļuva par NCAA konferences čempioni! Varbūt tieši viņai izdosies 2016. gadā pārstāvēt Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs,” cerību pauda Latvijas Golfa federācijas ģenerālsekretāre Santa Puče.Pirmo reizi Jansone par NCAA konferences čempioni kļuva 2008. gadā, vienā no sacensību kārtām sasniedzot Atlantic Sun absolūti labāko rezultātu 18 bedrīšu izspēlē (67 sitieni/-5 zem PAR). Vēl gadu iepriekš  viņa debijas sezonā konferences čempionātā dalīja 2. vietu.Pēc vidusskolas absolvēšanas Jansone uz studijām ASV pārcēlās 2006.gada rudenī, un jau pirmajā  sezonā kļuva par ETSU komandas Lady Bucs līderi. Rudenī Jansone ir gatava pārstāvēt Latviju pasaules amatieru komandu čempionātā Argentīnā, bet vēlāk plāno ASV pretendēt uz vietu Duramed Futures profesionālajā tūrē, kur golferes cīnās par iekļūšanu visprestižākajā LPGA tūrē.