Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Jātniekam Vārnam dubultuzvara Pasaules kausa posma Kleistos jaunzirgu maršrutā

Latvijas sportists Andis Vārna sestdien izcīnīja pirmās divas vietas Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kas risinās Kleistos, jaunzirgu maršrutā.Sacensību ceturtajā maršrutā uzvaru Vārna izcīnīja ar zirgu Calandria, bet ar zirgu Fantastika viņš guva otro vietu.

Zīmīgi, ka arī trešā vieta tika Latvijai, jo to ieguva jātniece Mārīte Pinte.Pasaules kausa posms, kam piešķirta CSI2* (divu zvaigžņu) kategorija, sestdien turpināsies ar akumulācijas sacensībām ar džokeri, kas sāksies plkst.13, bet plkst.16 tiks dots starts divu fāžu maršrutam.Kā ziņots, piektdien Latvija tika pie uzvarām divos no trim maršrutiem, abus panākumus gūstot Ģirtam Bricim.Sacensības risināsies līdz svētdienai, kad plānotais Grand Prix maršruts dos ieskaites punktus arī Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā. Sportistiem un viņu zirgiem tajā būs jāpārvar līdz 160 centimetriem augsti šķēršļi.Jāšanas sportā Pasaules kausa izcīņa notiek 17 līgās. Katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt sacensību finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt Pasaules kausa finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.No Latvijas jātniekiem līdz šim lielākos panākumus guvis Kristaps Neretnieks, kurš aprīlī otro gadu pēc kārtas startēja Pasaules kausa finālsacensībās un izcīnīja 19.vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē.