Rīgā +18 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latviešu airētājām Gulbei un Pušpurei otrā un trešā vieta Eiropas čempionātā

Latvijas sportiste Elza Gulbe un Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure svētdien izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu Vācijā notikušajā Eiropas čempionātā akadēmiskajā airēšanā.

A finālā pārliecinošu uzvaru guva austriete Magdalena Lēbniga, kurai Gulbe zaudēja 17 sekundes, bet Pušpure bija vēl piecas sekundes lēnāka.

Pēc 500 metru atzīmes Gulbe bija tikai piektajā vietā, tomēr turpinājumā kāpa uz augšu un pie 1500 metriem jau bija otrā, šo vietu noturot līdz finišam.

Šis kļuvis par lielāko panākumu 22 gadus vecās Gulbes karjerā. Pirms tam viņai sekmīgs bija 2013.gads, kad tika izcīnīta bronza pasaules Universiādē un arī pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā.

Savukārt Pušpure 2014.gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs.

Tikmēr Eiropas čempionātā vieglsvaru vieninieku klasē svētdien Olga Svirska ieņēma trešo vietu starp četrām B fināla dalībniecēm, kas viņai kopējā ieskaitē deva devīto pozīciju.

Pirms tam vieninieku sacensībās kungiem Dairis Adamaitis sestdien sacentās C finālā, kur palika pēdējais starp četriem airētājiem un Eiropas čempionātā ieņēma 16.vietu.

Kā zināms, pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tika sadalītas pagājušā gada pasaules čempionātā, bet sportistiem, kuriem tajā neveicās, pie olimpiskajām ceļazīmēm būs iespējams tikt no 22. līdz 24.maijam Šveices pilsētā Lucernā gaidāmajā Eiropas olimpiskajā kvalifikācijas regatē, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji. Sievietēm un vīriešiem vieninieku klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs pa trim labākajiem.

Pērn Olimpiādei neizdevās kvalificēties nevienam Latvijas airētājam, ne arī Pušpurei, kurai līdz tam pietrūka 0,660 sekunžu.