Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Latvijas florboliste saņēmusi bargu sodu par aizliegtu vielu lietošanu

Latvijas florboliste Linda Dadajeva saņēmusi četru gadu diskvalifikāciju par neatļauto vielu lietošanu, vēstīja Latvijas Florbola savienība (LFS).

Aģentūra LETA iepriekš jau ziņoja, ka aizliegtās vielas Dadajevas organismā tika atrastas 13.aprīlī, kad norisinājās Elvi Florbola līgas turnīra fināls, kurā ķekavnieces piekāpās Kocēnu Rubenes vienībai. Paraugā, kas ņemts no sportistes ķermeņa, atrastas aizliegtās vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtne.

LFS Disciplinārā antidopinga komisija 2.jūlijā pieņēma lēmumu par sieviešu florbola komandas Ķekava spēlētājas Dadajevas saukšanu pie atbildības par Antidopinga noteikumu pārkāpumu.

Disciplinārās antidopinga komisijas lēmumā Dadajevai ir noteikta diskvalifikācija uz četriem gadiem (no 2019.gada 15.maija līdz 2023.gada 14.maijam) sacensībās, kuras uzrauga Pasaules antidopinga kodeksa parakstītājs, tā biedrs vai nacionālā federācija, anulējot jebkādus laika posmā no 2019.gada 13.aprīļa līdz 2019.gada 2.jūlijam gūtos rezultātus, atsavinot medaļas, punktus un balvas, vēstīts LFS mājaslapā.

Saskaņā ar šo lēmumu florbola komandas Ķekava diskvalificētajai spēlētājai Dadajevai 2019.gada 13.aprīlī saņemtā Latvijas 26.čempionāta florbolā (ELVI līgas) sievietēm sudraba medaļa ir atsavināma un nogādājama LFS birojā.

Sportistei diskvalifikācijas periodā ir aizliegts piedalīties jebkādās sacensībās, kuras uzrauga antidopinga kodekss.

Saskaņā ar Pasaules antidopinga kodeksa 2.panta 2.1.punktu - katram sportistam ir pienākums pārliecināties un nodrošināties, ka neviena aizliegta viela nenonāk sportista organismā. Tikai sportists pats ir atbildīgs par jebkādu aizliegtu vielu vai to metabolītu, vai marķieru atrašanu sportista organismā.

 

Top komentāri

Ass, bet mass
A
Nesatraucies tik ļoti. To konstatēja nacionālajā čepionātā, ne tā kā sāls šķīduma mīzēju Soču olimpiskajās spēlēs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lai atkārtotos, jāatver maciņš(2)

Kāpēc zviedri nevarēja sagatavot labāku programmu, kandidējot uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu (OS) rīkošanu? Ja OS saimnieku tiesības iegūtu Baltijas jūras kaimiņi, tad bobsleja, skeletona un ...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi