Latvijas pāris Eiropas čempionātā 10 dejās sasniedz ceturtdaļfinālu

Portugālē notikušajā Eiropas čempionātā 10 dejās (5 Standartdejas+ 5 Latīņamerikas dejas) Latvijas pāris Andrejs Griņēvičs un Kornēlija Dobrovoļskite iekļuva ceturtdaļfinālā un ieguva 17.vietu, sasniedzot labāko rezultātu no Baltijas valstīm, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Mēneša sākumā Slovākijā norisinājās pasaules čempionāts 10 deju programmā, kur Latvijas čempioni Romāns Dobrecovs/Violeta Ļevčenko ieguva 17.vietu. Tagad to pašu divas nedēļas vēlāk Eiropas čempionātā 26 pāru konkurencē atkārtoja valsts vicečempioni Andrejs Griņēvičs/Kornēlija Dobrovoļskite. Savā spēcīgākajā programmā Standartdejās rīdzinieki ceturtdaļfinālā uzrādīja 13.reuzltātu, bet Latīņamerikas dejās ar norvēģiem dalīja 23.vietu. Pirms trim gadiem SDK “Dzintars” pāris Eiropas čempionātā jauniešiem (16-18 g.) dejoja pusfinālā un izcīnīja 7.vietu.

Eiropas čempionu titulu ieguva Moldovas dejotāji Vladislavs Untu un Poļina Barišņikova, kuri pasaules čempionātā spraigā cīņā par uzvaru ierindojās trešajā vietā. Pasaules čempionātā pirmo divu vietu ieguvēji Eiropas čempionātā nestartēja. Pie savas otrās kopīgās medaļas tika otro vietu izcīnījušie poļi Armands Fazuļins un Klaudija Ivanska, kuri pirms astoņiem gadiem ieņēma trešo vietu pasaules čempionātā 10 dejās U21 grupā. Tikmēr 2020.gada panākumu atkārtoja un vēlreiz bronzas medaļu izcīnīja dāņi Erols Viljamsons un  Ami Viljamsone. Fināla sešinieku noslēdza Slovākijas, Čehijas un Rumānijas dejotāji.