Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Rio pieteikumā 32 sportisti; 12 no tiem olimpiskā debija (papildināts 17:43)

Ceturtdien, 14.jūlijā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāvs startam 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, kas no 5. – 21.augustam notiks Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro.

Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāvā ir iekļauti 32 sportisti divpadsmit vasaras sporta disciplīnās: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā, burāšanā un stenda šaušanā.

"Lai arī Olimpiskās komandas sportistu skaits ir mazāks, nekā iepriekšējās Olimpiskajās komandās uz Londonas un Pekinas spēlēm, komandas vidējā kvalitāte ir augstāka”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Vismaz desmit komandas dalībnieki ir gatavi cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem un to viņi ir pierādījuši ar savu sniegumu gan šajā, gan iepriekšējās sezonās. Mūsu Olimpiskās komandas dalībnieki ir starp pasaules ranga līderiem savos sporta veidos un disciplīnās, tāpēc, veiksmes gadījumā, vajadzētu būt arī labiem rezultātiem."

Līdz šim pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas vismazāk pārstāvētās Vasaras olimpiskās spēles bija 2004.gadā Atēnās, kad piedalījās 32 sportisti 11 sporta veidos, tomēr tieši tās bija sekmīgākās, jo tika gūtas četras sudraba godalgas.

"11 sportistiem no 31 Riodežaneiro būs Olimpiskā debija. Izaugusi jauna Olimpiešu paaudze, kas pirms vairākiem gadiem sāka savu sportisko karjeru ar dalību Jaunatnes Olimpiādēs, par ko ir patiess gandarījums," norāda Latvijas Olimpiskās delegācijas Rio 2016 vadītājs Žoržs Tikmers. "No otras puses – šī Latvijas delegācija ir arī pieredzējusi, jo lielai daļai sportistu šīs būs jau otrās, trešās vai pat ceturtās Olimpiskās spēles. Jaunības maksimālisms tiks apvienots ar pieredzes bagātību."

Jau pēc sēdes, kurā tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāvs, tika saņemta informācija no Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF), kas informēja, ka ir saņemts ielūgums no Starptautiskās Šaušanas federācijas vienam Latvijas sportistam stenda šaušanā.

LŠF informēja, ka piešķirto vietu aizņems stenda šāvējs Dainis Upelnieks.

Olimpiskā kvalifikācija sportistiem noslēdzās pirmdien, 11.jūlijā, bet līdz 13.jūlijam visām vasaras sporta veidu federācijām LOK bija jāiesniedz savu pārstāvēto sporta veidu kandidātu saraksts dalībai Olimpiskajās spēlēs, kas no 5. – 21.augustam notiks Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro.

Komandas prezentācijas pasākums notiks 21.jūlijā Latvijas Valsts mežu galvenajā ofisā, tajā piedalīsies arī prezidents Raimonds Vējonis. Pasākumā tiks nosaukts arī karognesējs Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. 

Vasaras sporta veidu federācijas apstiprināšanai LOK Izpildkomitejas sēdē iesniedza sarakstus ar sporta veidu atlētiem, treneriem un apkalpojošo personālu, sakārtojot tos prioritārā secībā. 14.jūlijā, LOK Izpildkomitejas sēdē, iesniegtie saraksti tika izmantoti par pamatu Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāva apstiprināšanai.

Latvijas olimpieši Rio 2016: 

Ketija Birzule (burāšana), Dainis Upelnieks (stenda šaušana), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Jevgēņijs Borodvako, Artūrs Ņikiforenko (abi - džudo), Ruslans Nakonečnijs (modernā pieccīņa, rezervists), Uvis Kalniņš, Aļona Ribakova (abi - peldēšana), Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš (abi - pludmales volejbols), Māris Štrombergs, Edžus Treimanis (abi - BMX riteņbraukšana), Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins (abi - šosejas riteņbraukšana), Aleksejs Rumjancevs (smaiļošana), Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks (abi - svarcelšana), Jeļena Ostapenko (teniss), Laura Ikauniece-Admidiņa, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais, Jeļena Čelnova-Prokopčuka, Mareks Ārents, Sinta Ozoliņa, Pauls Pujāts, Rolands Štrobinders, Agnese Pastare, Gunta Latiševa-Čudare, Valērijs Žolnerovičs, Ilona Marhele, Ariana Kira Hilborna, Arnis Rumbenieks, Līna Mūze, Anita Kažemāka (rezerviste) - visi vieglatlētika.

Līna Mūze pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā guva traumu, tāpēc nevarēs startēt Olimpiādē.

Olimpisko kvalifikācijas normatīvu izpildījušas četras maratona skrējējas, taču Olimpiādē var piedalīties tikai trīs sportistes, līdz ar to Anita Kažemāka iekļauta rezervistos. Savukārt Latvijas pilsonību pieņēmušais ukraiņu sportists Ruslans Nakoņečnijs uz Riodežaneiro dosies kā modernās pieccīņas sacensību pirmais rezervists.

Pievienota informācija par šāvēja D.Upelnieka dalību 


Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai Latvija uzvarēs pasaules čempionus zviedrus?

Kopā nobalsojuši: 221

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi