Pirmdiena, 6. maijs
Didzis, Gaidis

Latvijas šautriņu metēja Upeniece izcīna medaļu Somijā

Aizvadītās nedēļas nogalē Somijas pilsētā Hankasalmi norisinājās divi WDF pasaules reitinga turnīri šautriņu mešanā, uz kuriem bija devušies arī četri Latvijas šautriņu metēji, bet kopumā sacensībās startēja vairāk nekā simts dalībnieku no Latvijas un Somijas.

„Revontuli Cup Open 2013” sākās piektdienas vakarā ar dalībnieku iesildošo spēli „Krikets”, kurā dāmu konkurencē tālāk par 1. kārtu neizdevās tikt ne šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvei Laimai Upeniecei, ne arī šautriņu mešanas sporta kluba „Asās Adatas” šautriņu metējai Sandijai Andersonei, tādējādi turnīru noslēdzot 17. vietā. Diemžēl arī sestdienas rītā notiekošajā Somijas reitinga turnīrā, kurā nepiedalījās vadošie Somijas reitinga spēlētāji, tālāk par sacensību 1. kārtu Latvijas meitenēm tikt neizdevās un noslēgumā atkal tika ieņemta 17. vieta. Nedaudz veiksmīgāk jau tika startēts sestdienas galvenajā turnīrā, kurā tika dalīti WDF pasaules reitinga punkti. Sacensību 1. kārtas barjeru izdevās pārvarēt Laimai Upeniecei, savukārt 2. kārtā tika atzīts Somijas vadošās spēlētājas un arī vēlākās uzvarētājas Kirsi Viinikainenas pārākumu, tādējādi izcīnot 9. vietu, savukārt Sandijai Andersonei atkal nācās samierināties ar 17. vietu.

Lielajā turnīrā beidzot sacensības uzsāka arī kungi, bet diemžēl arī viņiem Somijas šautriņu metēji izrādījās pārāk ciets rieksts, jo jau pēc sacensību 2. kārtas nācās izstāties kā šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvim Madaram Razmam, tā arī „Pieci Vilki” kluba šautriņu metējam Arnim Gerneram, tādējādi ieņemot 33. vietu. Par sacensību uzvarētāju kļuva viens no jaunajiem somu talantiem Jani Haavisto. Tomēr, kā vēlāk izrādījās, tad pilnīgi tukšā Latvijas šautriņu metēji nepalika, jo vakarā notiekošajā jaukto pāru turnīrā 3. vietu izcīnīja Laima Upeniece, kura startēja kopā ar Somijas šautriņu metēju Jukka Laini, savukārt Sandija Andersone ar savu pārinieku šajā turnīrā ieņēma 17. vietu.

„Revontuli Masters 2013” sacensības svētdienā noslēdza trīs dienu šautriņu mešanas festivālu Somijā, kurās no rīta tika aizvadītas pāru sacensības, savukārt vēlāk notika arī otrais WDF pasaules reitinga turnīrs. Diemžēl pāru sacensībās Sandijas Andersones un Laimas Upenieces pārim atkal pietrūka nedaudz veiksmes, kā rezultātā tika piedzīvots zaudējums pret vēlākajām pusfinālistēm un ieņemta 9. vieta. Individuāli atkārtotu 9. vietu atkal izcīnīja Laima Upeniece, savukārt 17. Vietā sacensības noslēdza Sandija Andersone. Par uzvarētāju atkal kļuva Kirsi Viinikainena, kura visā nedēļas nogalē triumfēja teju visur, kur vien startēja! Daudz veiksmīgāk jau sacensības kungiem aizvadīja Madars Razma, kurš no turnīra izstājās pēc zaudējuma spraigā spēlē Somijas reitinga trešajam numuram Ali Robertam, tādējādi izcīnot 9. vietu, savukārt Arnis Gerners ieņēma 33. vietu. Par uzvarētāju nedaudz negaidīti kļuva Kenets Ljungars.

Nākamās WDF un BDO reitinga sacensības ar šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvja Madara Razma līdzdalību paredzētas no 2. līdz 4. augustam Beļģijas pilsētā Ranstā, kur norisināsies „Winmau Belgian Open 2013” sacensības.

Jonass izcīna savu pirmo uzvaru MXGP klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākum...