Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Norvēģijas handbolistes PČ ceturtdaļfinālā sagrauj olimpiskās čempiones krievietes

Norvēģijas handbolistes trešdien Vācijā, kur norisinās pasaules čempionāts sievietēm, ceturtdaļfināla cīņā ar 34:17 (15:8) sagrāva pērnā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Krieviju.

Norvēģijas izlasē, kura aizstāv pirms diviem gadiem izcīnīto pasaules čempionu titulu, ar deviņiem precīziem metieniem izcēlās Nora Morka, bet Krievijas labā piecus vārtus guva Anna Kočetova.

Pusfinālā norvēģietes mērosies spēkiem ar Nīderlandi un tas būs 2015.gada planētas meistarsacīkšu fināla atkārtojums.

Nīderlandes izlase ceturtdaļfināla mačā ar 30:26 (17:16) uzvarēja Čehiju. Uzvarētājām Luisa Abinga guva 14 vārtus, bet zaudētājām 11 reizes precīza bija Iveta Luzumova.

Savukārt otrā pusfinālā spēlēs Francija un Zviedrija, kuras ceturtdaļfināla spēles aizvadīja jau otrdien.

Francija ar 25:22 (12:10) uzvarēja Melnkalni, bet Zviedrija ar 26:23 (13:11) principiālā mačā uzvarēja Dāniju.

Francūzietes ir 2003.gada pasaules čempiones, kā arī trīs reizes tikušas pie planētas vicečempionu titula, sudraba godalgas izcīnot arī pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tikmēr Zviedrija pasaules čempionāta labāko četriniekā tikusi pirmo reizi komandas vēsturē, bet iepriekšējais labākais rezultāts viņām bija astotā pozīcija.

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā iekļuva tikai Eiropas valstu izlases. Zīmīgi, ka arī iepriekšējā turnīrā aizpērn ceturtdaļfinālā iekļuva tikai Eiropas izlases, bet 2013.gadā eiropiešu dominanci patraucēja Brazīlija, kas tika kronēta par čempioni. Šī gada finālturnīrā brazīlietes neizkļuva no apakšgrupas un ieņēma 18.vietu.

Pusfināla spēles notiks piektdien, bet svētdien norisināsies cīņas par medaļām.