Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Parakstīts sadarbības memorands par Latvijas un Zviedrijas kopīgo ieceri organizēt 2026. gada olimpiskās spēles

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā parakstīts sadarbības memorands par Latvijas un Zviedrijas kopīgu ieceri organizēt 2026. gada ziemas olimpiskās spēles abās valstīs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Stokholmas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanas komiteja izteikusi Latvijai piedāvājumu bobsleja un kamaniņu trasē Sigulda rīkot olimpiskās sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā. Zviedrijā šo sacensību rīkošanai nav piemērotas sporta bāzes.

Arī Latvijas Nacionālā sporta padome konceptuāli atbalstīja Latvijas iesaisti procesā, kura laikā Zviedrija plāno kandidēt 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, paredzot, ka bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības tiks rīkotas Siguldā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais protokola lēmuma projekts paredz, ka valdība konceptuāli atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Siguldas novada pašvaldības un SIA "Bobsleja un kamaniņu trase Sigulda" sadarbībā ar Zviedrijas partneriem piedalīšanos procesā, lai iegūtu tiesības rīkot 2026. gada Ziemas olimpiskās spēles Zviedrijā. Plānots, ka Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensības tiktu rīkotas Siguldā.

No IZM priekšlikuma izriet, ka bobsleja un kamaniņu trase Sigulda līdz šā gada 15. septembrim veiks priekšizpēti par iespēju pielāgot bobsleja un kamaniņu trasi Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību sarīkošanai un ar to saistītajām provizoriskajām izmaksām.

Tāpat IZM sadarbībā ar LOK, Siguldas novada pašvaldību un, ja nepieciešams, iesaistot citas ministrijas un valsts iestādes, sagatavos un līdz šā gada 31.oktobrim Ministru kabinetā iesniegs pasākumu plānu kandidēšanas procesam laika posmā līdz 2019.gada septembrim, norādot arī tā provizoriskās īstenošanas izmaksas.

Ja pēc veiktās priekšizpētes tiks secināts, ka trasi Sigulda ir iespējams pielāgot Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību sarīkošanai, un, izvērtējot provizoriskās izmaksas, tas tiek atzīts par lietderīgu, tiks sagatavots un līdz 2019. gada 31. martam valdībā iesniegts pasākumu plāns, kas būtu īstenojams laika posmā līdz 2026.gadam.

Valdība arī lems par apropriācijas pārdali, lai novirzītu 264 371 eiro priekšizpētes veikšanai un citu ar bobsleja kamaniņu trases Sigulda attīstību saistītu izmaksu segšanai.

Jautājums par valsts finansiālo atbalstu 2019. gadā Stokholmas kandidēšanas procesā par tiesībām rīkot 2026.gada Ziemas olimpiskās spēles tiks skatīts 2019. gada budžeta ietvarā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai Latvija uzvarēs pasaules čempionus zviedrus?

Kopā nobalsojuši: 220

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi