Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Peldētājs Šaltāns sasniedz Eiropas junioru čempionāta finālu 100 metru distancē uz muguras

Talantīgais Latvijas peldētājs Jānis Šaltāns trešdien iekļuva Nīderlandē notiekošā Eiropas junioru čempionāta finālā 100 metru distancē uz muguras.

Pusfināla sacensībās Šaltāns distanci veica 55,75 sekundēs, kas bija ceturtais labākais rezultāts un deva viņam vietu ceturtdien paredzētajā finālā.

Ātrākais pusfinālā ar laiku 54,41 sekunde bija grieķis Apostols Kristu, uzstādot jaunu pasaules rekordu junioriem.

Pirms tam trešdien šīs distances priekšsacīkstēs Šaltāns uzrādīja laiku 56,92 sekundes, uzrādot 12.ātrāko rezultātu. Vēl ar rezultātu 59,81 sekunde 41.vietu starp 46 finišējušajiem sportistiem ieņēma Emīls Pone, bet Arvis Aigars tika diskvalificēts.

Tāpat Šaltāns bija kvalificējies pusfinālam 50 metros tauriņstilā, kur viņš ar laiku 24,84 sekundes ierindojās 11.pozīcijā un finālā neiekļuva.

Šajā distancē Šaltāns priekšsacīkstēs distanci veica tieši 25 sekundēs, kas bija 12.rezultāts. Vēl no Latvijas sportistiem 30.vietu ieņēma Pone, kurš nopeldēja 25,49 sekundēs, bet 45.vietā 54 sportistu konkurencē ar 25,89 sekundēm palika Aigars.

Kā ziņots, vēl trešdien priekšsacīkstēs 50 metru brasā meitenēm 35.vietu ieņēma Dana Kolidzeja, kura distanci nopeldēja 34,82 sekundēs, apsteidzot četras konkurentes. Savukārt 200 metru brasā puišiem Daniils Bobrovs sasniedza rezultātu divas minūtes un 25,41 sekunde, kas deva 34.vietu 36 finišējušo sportistu konkurencē.

Eiropas čempionātā, kas ilgs līdz svētdienai, seši Latvijas sportisti turpmākajās dienās startēs vēl 17 individuālajās distancēs, bet sacensību noslēgumā Latvijas puišu komanda piedalīsies arī 4x100m kombinētajā stafetē.

Augusta otrajā pusē Šaltānu gaida starts arī Ķīnā paredzētajā pasaules jaunatnes Olimpiādē.