Pirmajā LČ sprinta jauktajā stafetē uzvar Ozons orientieristi

Sestdien, 21.jūnijā, Ikšķilē norisinājais pirmais Latvijas čempionāts jauktajā sprinta distancē orientēšanās sportā. Par pirmajiem čempioniem elites grupā kļuba Ozons sportisti, portālu Diena.lv informēja Latvijas Orientēšanās federācija.Neparastais sacensību formāts ļāva ieraudzīt svaigas sportistu kombinācijas un padarīja sacensības grūti prognozējamas.

Elites grupā par pirmajiem čempioniem kļuva Ozons orientieristi Dāvis Dišlers, Anatolijs Tarasovs un Līga Ārniece.Jauktā sprinta stafete ir jauna orientēšanās disciplīna, kas šogad pirmo reizi būs iekļauta Pasaules čempionāta programmā. Sekojot pasaules tendencēm, Latvijas orientēšanās federācija un Orientēšanās klubs Ogre sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību 21.jūnijā rīkoja pirmo Latvijas čempionātu jauktajā sprinta stafetē, kurā pirmos divus etapus veica vīrieši, bet pēdējo - sievietes.Uz starta stājās 65 komandas sešās vecuma grupās un devās cīņā par dažāda kaluma Latvijas čempionāta medaļām.Elites grupā MV21 pirmajā etapā, izmantojot izdevīgāka distances varianta sniegto iespēju, par līderi kļuva Mikus Puriņš no Auseklis IK-1. 25 sekundes aiz viņa sekoja Dāvis Dišlers no Ozona pirmās komandas, un minūti un 12 sekundes aiz līdera pārsteidzošajā trešajā vietā izvirzījās Edgars Laķis no Auseklis IK-2.Otrajā etapā devās Latvijas spēcīgākie sprinteri. Kā līderis etapu uzsāka Jānis Tamužs (Auseklis IK-1), bet viņa kļūdu un īsāku farsta variantu distances beigās izmantoja Anatolijs Tarasovs (Ozons 1), kurš finišēja ar 35 sekunžu pārsvaru pār Tamužu. Mežmalas MTB/Madona orientierists Andris Jubelis minūti un 28 sekunžu handikapu p_ār Auseklis IK-1_ sadeldēja līdz trīs sekundēm. Fantastisku etapa laiku uzrādīja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK Sm BJSS), kurš uzrādīja pārliecinoši labāko dienas laiku un stafetes maiņā līdz sudraba pozīcijai pietrūka tikai 15 sekundes.Bija sagatavota skatuve aizraujošam pēdējam sacensību cēlienam, kurā par medaļām savā starpā cīnījās dāmas. Līga Ārniece neatstāja nekādas cerības sekotājām, palielināja pārsvaru līdz 3:58 un izcīnīja Ozons klubam vēsturiskas zelta medaļas."Neesmu sprintu fane, bet mača formāts - jauktās stafetes - man patīk. Ikdienā individuālajās distancēs mēs dalāmies pa dzimumiem un katrs sacenšamies tieši tur, bet liekot vienā komandā dāmas un kungus, kluba biedri satuvinās, un, šķiet, komandas arī var veidot interesantākas un neierastākas. Tā ka ideja man patīk," pauda Ārniece.Par pārējām godalgām izvērtās spraigāka sacīkste. Mežmalas MTB/Madona pārstāve Elīna Svilpe izmantoja Auseklis IK izšķirošā etapa veicējas Annijas Annas Zaļaiskalnas samulsumu pirms skatītāju kontrolpunkta, izvirzoties otrajā vietā un distances turpinājumā šo pozīciju nostiprināja. Sudrabs Mežmalas MTB/Madona, kurā bez Andra Jubeļa un Elīnas Svilpes startēja arī Rolands Blumbeks. Annija Anna Zaļaiskalna saglabāja bronzas pozīciju Auseklis IK komandai.Arī citās vecuma grupās netrūka interesantu notikumu. SV12 grupā par čempioniem kļuva ZVOC-VBSS orientieristi Jēkabs Ločmelis, Kārlis Vaļģis un Anna Emīlija Suta.SV14 grupā zelta medaļas aizceļoja uz Cēsīm - uzvarēja CPSS/Meridiāns/Pārgauja komanda Rihards Knēts, Edijs Dzalbs un Kristīne Brunere.SV16 grupā izvērtās īpaši saspringta cīņa, jo trīs komandas finišēja 22 sekunžu intervālā, bet par uzvarētājiem kļuva Azimuts OK/Sm BJSS orientieristi Ilgvars Caune, Matīss Slikšjānis un Agnija Caune.SV130 grupā vēl vienu čempionu titulu Ozons atnesa Ģirts Liniņš, Ivars Žagars un Iveta Brūvere.SV160 grupā Baiba Ozola pēdējā etapā atnesa uzvaru Mona komandai, kurā pirmos etapus veica Ivars Pucens un Jānis Nāgelis.Jau nākamajā nedēļas nogalē Tukuma apkārtnē notiks Baltijā lielākās orientēšanās sacensības Kāpa.