Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Plāno šī gada pasaules rollerslēpošanas sezonu atklāt Madonā

Pēc simts dienām, no 31.jūlija līdz 2. augustam, Smeceres sils sporta trasē plānots atklāt šī gada Pasaules kausa sezonu rollerslēpošanā. Lai gan sezonas pirmais posms sākotnēji bija paredzēts Pekinā, Ķīnā, straujā vīrusa Covid-19 izplatības dēļ, tas pārcelts uz 11.-13. septembri, nodrošinot to, ka pirmais šī gada Pasaules kausa posms varētu notikt Madonā, vēsta rīkotāji.

“Pagaidām nav zināms, kad varam gaidīt starptautisku sporta pasākumu atgriešanos, tomēr esam gatavi uzņemt pašlaik jūlija beigās gaidāmo Pasaules kausa pirmo posmu. Arī patreiz norisinās dažādi sagatavošanās darbi, kam, pateicoties principā tukšam pasākumu kalendāram, ir daudz vairāk laika. Protams, ka tas, vai šogad tik tiešām Pasaules kauss norisināsies, lielā mērā atkarīgs no tā, kad Latvijā un pasaulē izdosies ierobežot Covid-19 izplatību. Palīgs attiecībā uz gatavošanos, mums ir pērn aizvadītais Pasaules čempionāts, kas no Starptautiskās slēpošanas federācijas puses tika atzīts kā organizatoriski veiksmīgs.

Ir ļoti būtiski, ka Latvijā attīstās sporta infrastruktūra, kas ļauj mūsu jauniešiem iemēģināt prasmes dažādos sporta veidos. Ja pirms gadiem 10, par rollerslēpošanu Latvijā bija dzirdējis vien retais, tad jau 2019. gadā mūsu sportisti kā jauniešu, tā elites grupā izcīnījuši godalgas Pasaules čempionātā. Arī “tepat mājās” organizētās sacensības var būt kā stimuls uzsākt sportisko karjeru un gūt augstus sasniegumus. Tāpēc Smeceres sils attīsta infrastruktūru, lai organizētu kā Latvijas un Baltijas līmeņa sacensības, tā arī sagaidītu viesus no Eiropas un pasaules tādos sporta veidos kā distanču slēpošana, orientēšanās sports, rollerslēpošana, biatlons, moto sports. 2021. gada sākumā paredzēts, ka pirmo reizi Latvijā pie mums norisināsies Eiropas biatlona čempionāts junioriem,” par turpmākajiem plāniem stāsta Gunārs Ikaunieks, Smeceres sila trases vadītājs.

Pašreizējā kalendāra versija paredz pēc Madonas posma aizvadīt vēl četras sacensību kārtas Slovākijā, Krievijā, Ķīnā un Itālijā.  Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2006. gadā Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau piekto Pasaules kausa posmu. Pērn trasē Smeceres sils aizvadīts arī gan no sportiskās, gan organizatoriskās puses veiksmīgs Pasaules čempionāts rollerslēpošanā. Tas atnesa Latvijai divas godalgas - Niks Saulītis 200 m sprinta distancē izcīnīja bronzas godalgu, tāpat 3. vieta Raimo Vīgantam 20 km distancē ar masu startu elites konkurencē.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Hamiltons kļūst par uzvarām bagātāko F-1 pilotu

Mercedes britu pilots Lūiss Hamiltons svētdien svinēja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 12.posmā - Portugāles Grand Prix - un kļuva par uzvarām bagātāko pilotu F-1 vēsturē.

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi