Rīgā +22 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Rastorgujevs aizvada ļoti neveiksmīgas sprinta sacensības

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Norvēģijā notiekošā Pasaules kausa sezonas astotā posma sprinta sacensībās sestdien pieļāva trīs kļūdas un palika ārpus labāko četrdesmitnieka, nesaņemot Pasaules kausa ieskaites punktus.Distanci Rastorgujevs iesāka ātri un pēc pirmās kontrolatzīmes atradās astotajā vietā.

Tomēr pirmajā ugunslīnijā viņš aizvēra vien divus no pieciem mērķiem. Kaut vēl kādu laiku Latvijas sportista slēpošanas ātrums bija augstā līmenī un arī otrajā šaušanā viņš trāpīja visas piecas reizes, pēdējos kilometros viņa rezultāts ievērojami kritās, finišējot 47.pozīcijā.Uzvaru izcīnīja Arnds Peifers no Vācijas, gūstot savu pirmo panākumu vairāk nekā trīs gadu laikā un finišā par 3,3 sekundēm apsteidzot iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvēju Martēnu Furkadu. Savukārt trešais bija krievs Antons Šipuļins, kurš zaudēja 15,4 sekundes.Zīmīgi, ka pirmo septiņu vietu ieguvēji sašāva visus desmit mērķus.Tikmēr Rastorgujevs finišā uzvarētājam zaudēja minūti un 55,9 sekundes.No pārējiem Latvijas sportistiem Roberts Slotiņš ar vienu kļūdu uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 30,1 sekundi, ierindojoties 86.vietā, bet Rolands Pužulis pieļāva trīs kļūdas, no Peifera atpalika četras minūtes un 17,9 sekundes, ierindojoties 94.vietā starp 97 sportistiem.Pasaules kausa kopvērtējuma vīriem līderpozīcijā ar 777 punktiem nostiprinājies Furkads, kuram ar 699 punktiem seko šoreiz 13.vietu ieņēmušais vācietis Simons Šemps, bet trešais ar 684 punktiem ir Šipuļins.Tikmēr Rastorgujevs ar 247 punktiem atkritis uz 28.pozīciju.Kā zināms, pirms tam sestdien risinājās arī 7,5 kilometru sprints dāmām, kurā Baiba Bendika 88.vietu, bet pie kārtējās uzvaras tika baltkrieviete Darja Domračeva, pārņemot līderpozīciju kopvērtējumā.