Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Smaiļotājs Akmens izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens svētdien Kopenhāgenā pasaules čempionātā (PČ) smaiļošanas un kanoe sprintā izcīnīja bronzas medaļu 200 metru distancē.

Akmens A finālā distanci veica 34,95 sekundēs, čempionam Andrea di Liberto no Itālijas zaudējot 0,16 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Peters Menings no Zviedrijas bija 0,14 sekundes ātrāks par latvieti.

Cīņa finālā bija gana spraiga, jo pirmie astoņi atlēti finišēja 0,52 sekunžu robežās. Ceturtajā pozīcijā finišējušais polis Jakubs Stepuns latviešu sportistam zaudēja 0,11 sekundes.

A finālā startēja deviņi sportisti, bet kopumā 200 metros šajā ieskaitē piedalījās 28 smaiļotāji.

Tokijas olimpisko spēļu sacensībās Akmens 200 metru sprintā izcīnīja astoto vietu. Parīzes olimpisko spēļu programmā šīs distances nebūs.

Vēlāk A finālā 500 metru distancē divniekiem startēs Aldis Vilde/Aleksejs Rumjancevs.

Tikmēr Madara Aldiņa svētdien 500 metru sacensību B finālā ieņēma devīto vietu, meistarsacīkstes noslēdzot 18.pozīcijā.

Latviju pasaules čempionātā smaiļošanas un kanoe sprintā pārstāv smaiļotāji Akmens, Rumjancevs, Vilde un Aldiņa. Meistarsacīkstes noslēgsies svētdien.