Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Smaiļotājs Akmens triumfē Eiropas junioru čempionātā

Latvijas jaunais smaiļotājs Roberts Akmens svētdien triumfēja Francijā notiekošā Eiropas čempionātā junioriem 200 metru distancē.

Finālbraucienā Akmens finišēja pēc 35,307 sekundēm, tuvāko sekotāju Maksu Lemki no Vācijas apsteidzot par 0,4 sekundēm.

Uz goda pjedestāla Eiropas junioru čempionātā Akmens kāpis jau otro gadu pēc kārtas, jo pērn viņš finišēja otrajā vietā.

Kā ziņots, pirms tam piektdien astoto vietu A finālā 500 metros izcīnīja cits Latvijas smaiļotājs Aldis Vilde, kurš pirms tam piektdien ieņēma devīto vietu 1000 metros.

Tikmēr junioru smaiļotāja Daniela Kondratova 500 metru distances B finālā svētdien ieņēma piekto vietu, kas kopējā ieskaitē ļāva viņai izcīnīt 14.pozīciju. Savukārt junioru kanoe airētājs Ģirts Jansons izcīnīja sesto vietu 500 metru distances B finālā.

Savukārt 200 metros junioru smaiļotāja Laura Skukauska palika B fināla devītajā vietā, kas kopējā ieskaitē deva 18.pozīciju.

Vēlāk svētdien Eiropas U-18 un U-23 čempionātā smaiļošanā un kanoe 200 metros A finālā junioru konkurencē sacentīsies arī smaiļotāju divnieks Hedijs Brunevics un Dāvis Ciršs, bet U-23 grupā vēl viens smaiļotājs Kaspars Tiklenieks.