Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Svarcēlājs Mežinskis Eiropas čempionātā B grupā izcīna otro vietu

Latvijas sportists Armands Mežinskis ceturtdien Maskavā Eiropas čempionātā svarcelšanā B grupā izcīnīja otro vietu.

Mežinskis, kurš startēja svara kategorijā līdz 89 kilogramiem, raušanā pacēla 148 kilogramus, kas starp visiem B grupas dalībniekiem bija otrais labākais rezultāts. Grūšanā Latvijas sportists pirmajā mēģinājumā tika galā ar 187 kilogramiem, bet 193 un 194 kilogramus neizdevās pacelt.

Summā Mežinskis pacēla 335 kilogramus un izcīnīja otro vietu. Viņš otro pozīciju izcīnīja abās disciplīnās.

Raušanā 155 kilogramus virs galvas pacēla moldāvs Tudors Bratu, kurš grūšanā ar otro piegājienu pacēla 190 kilogramus, abu disciplīnu summā svinot uzvaru.

Zīmīgi, ka Mežinskis un Bratu bija jaunākie sportisti B grupā.

Trešo vietu ar summā paceltiem 323 kilogramiem izcīnīja grieķis Emanuils Marianakis.

Grūšanā trešo vietu izcīnīja Karols Samko no Slovākijas, kurš pacēla 180 kilogramus. Summā viņš bija piektais.

Vēlāk startēs vēl deviņi sportisti no A grupas, kas nozīmē, ka Latvijas svarcēlājs nevarēs atkrist zemāk par 11.vietu.

Eiropas čempionātam no Latvijas svarcēlājiem pieteikts arī Vadims Koževņikovs (-96 kg) un Artūrs Plēsnieks (-109 kg).

Trešdien Ritvars Suharevs svara kategorijās līdz 81 kilogramam izcīnīja bronzu. Raušanā viņš pacēla 157 kilogramus, bet grūšanā - 190 kilogramus. Abās disciplīnās Latvijas sportists bija piektais, tomēr ar to pietika, lai ar summā sakrātiem 347 kilogramiem Suharevs izcīnītu Eiropas čempionāta bronzu.

Uzvaru summā ar 370 (164+206) kilogramiem izcīnīja itālis Antonīno Picolato, kurš par Eiropas čempionu kļuva otro reizi pēc kārtas. Sudrabs summā tika bulgāram Karlosam Nasaram - 369 (163+206) kilogrami.

Eiropas čempionātā sportisti cīnās par ieskaites punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.