Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Valdība piešķir 8 miljonus eiro, lai sāktu Komandu sporta spēļu halles izveidi Rīgā

Valdība otrdien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 7,9 miljonus eiro, lai sāktu Komandu sporta spēļu halles izveidi Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99C.

Halles būvniecības ieceri vairākus gadus aktīvi lobē Latvijas Basketbola savienība. Kā skaidro Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), lai iekļautos projekta īstenošanai paredzētajā termiņā un neradītu risku 2025.gada Eiropas čempionāta basketbolā finālturnīra vīriešiem norisei, steidzami nepieciešams uzsākt būvdarbus, lai tos pabeigtu līdz 2023.gada 31.decembrim.

Latvijas Nacionālais sporta centrs (LNSC), kas ir projekta īstenotājs, nespējot uzņemties nepieciešamās saistības bez papildu valsts budžeta finansējuma ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā, lai segtu ar projekta īstenošanu saistītos izdevumus.

Kā atzīmē IZM, veicot finanšu analīzi par komandu sporta spēļu halles nākotnes ieņēmumiem un izdevumiem, tika apsvērta iespēja nepieciešamo finansējumu aizņemties Valsts kasē vai kredītiestādē, bet tādā gadījumā aptuveni 6 miljoni eiro būtu jāsamaksā procentos. Attiecīgi šādu risinājumu IZM nav atbalstījusi, jo komandu sporta spēļu halle pēc plānotās funkcionalitātes un darbības nespēšot nodrošināt pietiekamu finanšu plūsmu un ieņēmumus kredīta atmaksai, jo halles galvenās funkcijas un darbība pamatā saistīta ar sporta treniņu procesu nodrošināšanu, tostarp bērniem un jauniešiem.

Šādos apstākļos nolemts, ka valdība piešķirs IZM 7,9 miljonus eiro, kas tiks ieguldīti LNSC pamatkapitālā, lai nodrošinātu vienreizēju investīciju halles projekta īstenošanā. Līdzekļu saņemšanai vēl būs nepieciešams Eiropas Komisijas saskaņojums.

Komandu sporta spēļu halles izmaksas sākotnēji tika lēstas ap 13,65 miljoniem eiro. Projekts paredz komandu sporta spēļu halles izveidi ar trim tranformējamiem basketbola laukumiem un tribīnēm līdz 2500 skatītājiem, kā arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektoriem.

Komandu sporta spēļu hallē būtu iespējas sarīkot arī starptautiska līmeņa sporta sacensības un treniņnometnes, piemēram, 2025.gadā tajā vajadzētu notikt daļai no Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem.

Kā argumentē IZM, īstenojot projektu, tiks attīstīts ne tikai basketbola kompetenču centrs un palielināts basketbolā iesaistīto bērnu un jauniešu skaits, bet arī palielināts citos komandu sporta spēļu veidos iesaistīto personu skaits.

Būvdarbu iepirkuma kandidātu neatsaucības dēļ komandu sporta spēļu halles projekta īstenošanas gala termiņš šogad tika pagarināts līdz 2023.gada 31.decembrim. Jau iepriekš sporta halles īstenošanas gala termiņš tika pagarināts no 2022.gada 31.decembra uz 2023.gada 30.jūnijam.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi