Laika ziņas
Šodien
Migla

WADA atzinīgi vērtē sadarbību ar Krievijas Antidopinga aģentūru

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) ģenerāldirektors Olivjē Nigli atzinīgi vērtējis pēdējā laika sadarbību ar Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA), pieminot, ka WADA aizvien vēl strikti pieskatīs lielvalsts darbības.

Nigli nesenajā vizītē, viesojoties pie RUSADAS direktora Jurija Ganusa, atzinis, ka Krievijas dopinga apkarotāji šobrīd ir uzskatāmi par cienīgu antidopinga aģentūru.

WADA direktors atzinīgi vērtēja RUSADA jauno vadību, piebilstot, ka tā darīs visu, kas nepieciešams, lai iepriekšējie skandāli vairs neatkārtotos.

"Krievijas Antidopinga aģentūra zināmā mērā ir atjaunojusi savu darbību," Nigli sacīja video pārraidē, kas vēlāk arī tika publicēta RUSADA mājaslapā. "Šobrīd organizācijas vadība ir pavisam patstāvīga, un tas ir svarīgi."

Tāpat Nigli uzteica pašreizējo lielvalsts antidopinga aģentūras direktoru Ganusu, atzīmējot, ka viņš organizācijā ienācis no ar sportu nesaistītas nozares, tādējādi viņš nenonāks interešu konfliktos.

"Visi šie fakti liecina, ka RUSADA ir uzskatāma par cieņpilnu organizāciju," sacīja WADA vadītājs. "Protams, mums nav jākļūst naiviem, jo daudzas lietas var mainīties, tomēr mēs paskatīsimies, kā attīstās notikumi. Turpināsim uzraudzīt RUSADA, lai viņi nezaudētu savu patstāvību."

Aģentūra LETA iepriekš ziņoja, ka šī gada sākumā WADA beidzot tika pie iespējas piekļūt Maskavas antidopinga laboratorijas datiem. Pēc tam tika nolemts, ka Krievijas pusei būs jāveic atkārtotas analīzes aizdomīgajiem paraugiem, kas ņemti kopš pērnā gada 30. jūnija.

Krievu sportistiem tika liegts piedalīties pagājušā gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs, jo tik uzsvērts, ka Krievijā ir izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma, tomēr tagad šīs valsts sportisti optimistiski raugās uz startiem 2020. gada Tokijas Olimpiādē.

Savukārt pagājušajā mēnesī WADA paziņoja, ka tās rīcībā no Maskavas laboratorijas ir nonākušas vairāk nekā 2200 asinsanalīzes. To pārbaudes process gan tuvojoties beigām, tomēr, ja asinsanalīzēs tiks atklātas dopinga pēdas, Krievijas sportistiem, iespējams, nāksies izlaist Tokijas Olimpiādi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi