AC Milan sagrauj Salzburg un iekļūst UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā

AC Milan trešdien izšķirošajā mačā par vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā izcīnīja uzvaru, nodrošinot vietu play-off, kur pēdējā kārtā iekļuva arī Leipzig un Dortmundes Borussia futbolisti.

Milānieši mājas spēlē ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarēja Austrijas klubu "Salzburg".

Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā jau 14.minūtē, kad ar precīzu sitienu pretinieku vārtos izcēlās Olivjē Žirū.

Savukārt otrajā puslaikā pēc vienas spēlētas minūtes pārsvaru dubultoja Rade Kruničs, bet 57.minūtē 3:0 panāca Žirū. Jebkādas cerības uz atspēlēšanos tika kliedētas kompensācijas laikā, kad ceturto reizi tika raidīta bumba "Salzburg" vārtos, šoreiz precīzam esot Žunioram Mesiasam.

Milānas komandas panākumu kaldināja Žirū, kurš ne tikai guva divus vārtus, bet arī asistēja pārējos divos vārtu guvumos.

Tikmēr citā E apakšgrupas mačā Anglijas futbola premjerlīgas komanda Londonas "Chelsea", kas jau pirms nedēļas nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, ar rezultātu 2:1 (2:1) pārspēja Zagrebas "Dinamo".

Septītajā minūtē 1:0 Zagrebas komandas labā panāca Bruno Petkovičs, taču pirmā puslaika turpinājumā laukuma saimnieki guva divus bezatbildes vārtus un spēja nosargāt pārsvaru līdz spēles beigām.

18.minūtē neizšķirtu panāca Rahīms Stērlings, bet 30.minūtē "Chelsea" vadībā izvirzīja Deniss Zakarija.

"Chelsea", sešos mačos izcīnot 13 punktus, E apakšgrupā ieņēma pirmo vietu. "AC Milan" ar desmit punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, par vienu vietu zemāk ar sešiem punktiem atrodas "Salzburg", bet "Dinamo" ar četriem punktiem samierinājās ar ceturto vietu.

Madrides "Real" un "Leipzig" futbolisti trešdien svinēja graujošas uzvaras UEFA Čempionu līgas F grupas mačos, "Real" izcīnot pirmo vietu un kopā ar Vācijas klubu "Leipzig" iekļūstot izslēgšanas spēlēs.

"Real" mājās ar 5:1 (2:0) sagrāva Glāzgovas "Celtic".

Pirmajā puslaikā tika piešķirti trīs 11 metru soda sitieni. Luka Modričs sestajā minūtē un Rodrigu 21.minūtē savas iespējas realizēja, bet Josips Juranovičs 35.minūtē vārtus neguva.

"Real" labā vārtus otrajā puslaikā guva Marko Asensio 51.minūtē, Vinisiuss Žuniors 61.minūtē un Federiko Valverde 71.minūtē.

84.minūtē vienus vārtus viesi atguva pēc Žotas raidījuma.

Leipcigas futbolisti viesu lomā Varšavā svinēja uzvaru pār Doneckas "Šahtar" - 4:0 (1:0).

Vārtus desmitajā minūtē guva Kristofers Nkunku, 50.minūtē izcēlās Andrē Silva, 62.minūtē - Dominiks Soboslai, bet 68.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Valerijs Bondars.

F apakšgrupā "Real" komanda sešās spēlēs savāca 13 punktus, "Leipzig" finišēja ar 12 punktiem, "Šahtar" futbolistiem palika seši punkti, un viņi sezonu turpinās Eiropas līgas 1/16 finālā, bet "Celtic" vienībai palika divi punkti.

Anglijas futbola premjerlīgas vienība Mančestras "City" trešdien UEFA Čempionu līgas grupu turnīru noslēdza ar panākumu, kamēr citā mačā Dortmundes "Borussia" un Kopenhāgenas "Kobenhavn" spēlēja neizšķirti.

"City" savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:1) izcīnīja uzvaru pār "Sevilla".

Pirmajā puslaikā viesus vadībā izvirzīja Rafa Mirs, taču otrajā puslaikā laukuma saimnieki guva trīs vārtus un atspēlējās, svinot pārliecinošu uzvaru.

52.minūtē rezultātu izlīdzināja Riko Lūiss, bet 73.minūtē Mančetras komanda pārņēma vadību, precīzam esot Hulianam Alvaresam. Vēl pēc desmit minūtēm "City" pārsvaru dubultoja Rijāds Mehrezs.

Savukārt citā G apakšgrupas mačā Dortmundes "Borussia" viesos ar rezultātu 1:1 (1:1) spēlēja neizšķirti pret "Kobenhavn".

23.minūtē vadībā izvirzījās Dormundes vienība, ar precīzu sitienu izceļoties Torganam Azāram, bet 41.minūtē pirmos vārtus UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā izdevās gūt Kopenhāgenas vienībai, kad neizšķirtu panāca Hakons Arnars Haraldsons.

G apakšgrupā pirmo vietu izcīnīja "City", kas sešās spēlēs guva 14 punktus, bet otro vietu ieņēma "Borussia" ar deviņiem punktiem, abām komandām turpinot UEFA Čempionu līgu izslēgšanas turnīrā, trešā ar pieciem punktiem bija "Sevilla", kas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, bet ceturtajā pozīcijā ar trīs punktiem ierindojās "Kobenhavn".

Lisabonas "Benfica" trešdien rezultatīvā UEFA Čempionu līgas mačā izcīnīja uzvaru, nodrošinot pirmo vietu H apakšgrupā, kamēr citā mačā pie panākuma tika Parīzes "Saint-Germain" (PSG).

"Benfica" viesos ar rezultātu 6:1 (1:1) sagrāva Haifas "Maccabi" no Izraēlas.

Pirmajā puslaikā vispirms vadībā izvirzījās Lisabonas komanda, kad 20.minūtē vārtus guva Gonsalu Ramušs, taču 26.minūtē, gūstot vienīgos vārtus mājinieku labā, neizšķirtu panāca Tjarons Šerī.

Otrajā puslaikā "Benfica" izdevās gūt piecus bezatbildes vārtus, kas nodrošināja pārliecinošu uzvaru. Otrajā spēles nogrieznī laukuma saimnieku vārtsargu pārspēt izdevās Petaram Musam, Alehandro Grimaldo, Rafam Silvam, Henrikem Arauho un Žuāu Mario.

Tikmēr citā H apakšgrupas mačā PSG izbraukumā ar rezultātu 2:1 (1:1) izcīnīja minimālu panākumu pār Turīnas "Juventus".

Parīziešiem izdevās panākt 1:0 13.spēles minūtē, kad pēc Lionela Mesi vārtus guva Kiljans Mbapē. Turīnas komanda izlīdzināja rezultātu 39.minūtē, vārtus gūstot Leonardo Bonuči.

Savukārt otrajā puslaikā PSG futbolistiem vajadzēja vairāk nekā 20 minūtes, lai atkal atgūtu vadību. 69.minūtē vienu vārtu pārsvaru Parīzes vienībai atjaunoja Nuno Mendess.

"Benfica" ar izcīnītiem 14 punktiem H apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu, kamēr PSG ar tādu pašu punktu skaitu nācās samierināties ar otro vietu, taču abas komandas jau iepriekš bija nodrošinājušas vietu Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. Trešajā pozīcijā ar trīs punktiem ierindojās "Juventus", kas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, bet arī ar izcīnītiem trīs punktiem ar ceturto vietu nācās samierināties "Maccabi".

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".