Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Chelsea un Benfica nodrošina vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Londonas Chelsea futbolisti otrdien pēc neveiksmes pirmajā astotdaļfināla mačā atbildes spēlē guva uzvaru un sasniedza UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu, kurā iekļuva arī Lisabonas Benfica.

"Chelsea" savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Dortmundes "Borussia" un divu spēļu summā svinēja panākumu ar 2:1.

Pirmā puslaika izskaņā mājiniekus vadībā izvirzīja Rahīms Stērlings, kuram izdevās pārspēt "Borussia" vārtsargu 43. spēles minūtē.

Savukārt otrajā puslaikā "Chelsea" vajadzēja tikai astoņas minūtes, lai dubultotu pārsvaru, šoreiz bumbu vārtu apakšējā stūrī precīzi raidot Kajam Havercam.

Pamatlaika izskaņā Dortmundes futbolisti lielākoties uzturējās mājinieku aizsardzības zonā, mēģinot izlīdzināt rezultātu, taču visi mēģinājumi iekarot Londonas komandas vārtus bija neveiksmīgi.

Pirmajā astotdaļfinālā spēlē ar 1:0 uzvaru svinēja Dortmundes vienība.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā iekļuva arī Lisabonas "Benfica", kas atbildes spēlē ar rezultātu 5:1 (2:0) sagrāva "Club Brugge", divu maču summā uzvarot ar 7:1.

Mājinieki guva vārtus jau otrajā spēles minūtē, taču tie netika ieskaitīti aizmugures dēļ. "Benfica" izdevās panākt 1:0 spēles 38.minūtē pēc precīza Rafas Silvas sitiena, bet pārsvars tika dubultots pirmā puslaika kompensācijas laikā, kad pretinieku vārtsargu pārspēja Gonsālu Ramušs.

Otrajā puslaikā vēl vienu reizi ar precīzu sitienu izcēlās Ramušs (3:0), bet ceturtos vārtus, precīzi izpildot 11 metru soda sitienu, guva Žuāu Mario.

77.minūtē pie gūtiem vārtiem tika arī Davids Neress, panākot piecu vārtu pārsvaru. Vēl pēc desmit minūtēm viesiem izdevās gūt vienīgos vārtus šajā mačā, kad ar mājinieku vārtos bumbu raidīja Bjorns Meijers.

Astotdaļfināla pirmajā spēlē "Benfica" guva panākumu ar 2:0.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".

Šīs sezonas fināls plānots 10.jūnijā Stambulā, Turcijā.