Rīgā +5 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Jelgavas futbolisti negaidīti pārspēj Ventspili

Pie negaidītas uzvaras Optibet Latvijas futbola virslīgas mačā sestdien tika Jelgava, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja valsts vicečempioni Ventspili.

Jelgavniekiem šī ir pirmā uzvara sezonā, kamēr Ventspils piedzīvojuši pirmo zaudējumu.

Jelgava šo maču iesāka teicami, jo 16.minūtē rezultātu atklāja nīderlandiešu leģionārs Džaneiro Puperhārts. Pēcāk par favorīti šajā spēlē uzskatītā Ventspils pārņēma iniciatīvu, taču tās centieni gūt vārtus izskatījās bezzobaini, kamēr jelgavnieki ik pa laika izrāvās pretuzbrukumos. Viesiem no Kurzemes nekādi neizdevās izlīdzināt rezultātu, turklāt 60.minūtē Irakli Bidzinašvili panāca jau 2:0.

Ventspils turpināja kontrolēt bumbu, bet beidzot viesiem vienus vārtus izdevās atgūt 81.minūtē, kad pēc centrējuma ar galvu precīzi sita Kaspars Svārups. Pēc šāda notikumu pavērsiena ventspilnieki uzbruka vēl aktīvāk, un viņiem bija pāris labas izdevības, kamēr Jelgava iesēdās aizsardzībā. Tiesa, atspēlēties Ventspilij tā arī neizdevās, turklāt Puperhārts beigās izskrēja uz vārtiem, tomēr viņš pielikt punktu šim mačam nespēja.

Noslēgumā Jelgava gan uzvaru noturēja, gūstot negaidītu panākumu.

Jelgava sezonas pirmajā mačā ar 0:1 piekāpās čempionei Riga, kamēr Ventspils ar 2:1 pārspēja Spartaku.

Zemgales vienību arī šajā sezonā turpina vadīt Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Marians Pahars. Jelgavas komanda starpsezonā papildināja sastāvu ar tādiem Latvijā zināmiem futbolistiem kā Germans Māliņš, Renārs Rode, Dāvis Indrāns, Ņikita Ivanovs un Eduards Emsis. Komandas treneru kolektīvam pievienojās Aleksandrs Cauņa, kurš cer laukumā atgriezties arī spēlētāja statusā. Tāpat komandas sastāvā ir arī deviņi leģionāri.