Rīgā +19 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Nikars telpu futbolisti UEFA kausa spēlē sagrauj Vācijas čempionus

Deviņkārtējā Latvijas čempione telpu futbolā Rīgas Nikars ceturtdien Bulgārijā notiekošā UEFA kausa pamatturnīra spēlē pārliecinoši ar 5:1 (1:1) uzvarēja Vācijas čempionvienību Hamburgas Panthers, praktiski nodrošinot iekļūšanu nākamajā kārtā.

Latvijas komandas labā vārtus guva Artjoms Koļesņikovs, Maksims Seņs, Antons Astrahancevs, kā arī brazīliešu leģionāri Vandersons un Evertons.

Rezultātu cīņas ceturtajā minūtē atklāja Nikars, taču septiņas minūtes vēlāk Panthers atjaunoja neizšķirtu, izceļoties Mihaelam Meijeram.

Savukārt otrajā puslaikā izteikts pārsvars bija Nikars komandai. Cīņas 23.minūtē Seņs panāca 2:1, 31.minūtē Vandersons panāca 3:1, bet 43 sekundes vēlāk Evertons guva arī ceturtos Latvijas čempionvienības vārtus. Savukārt punktu cīņai pielika Nikars vārtsargs Astrahancevs.

Trešdien grupas pirmajā spēlē Nikars ar 5:2 (4:0) apspēlēja Gēteborgas IFK no Zviedrijas. Šajā mačā trīs vārtus iesita Latvijas kluba līderis Seņs.

Turnīra noslēgumā Nikars sestdien tiksies ar pret mājinieci Varnas Grand Pro.

Nikars ar sešiem punktiem divās spēlēs ir turnīra līdere, Panthers tikuši pie trīs punktiem, kamēr Gēteborgas un Varnas komandas ir bez punktiem, taču tās ir aizvadījušas pa vienai spēlei.

Panthers Vācijas čempionātā uzvarējusi četrās no pēdējām piecām sezonām. Savukārt IFK par Zviedrijas čempioni kronēta 2013.gadā un iepriekšējās divās sezonās.

Pamatturnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās, no kurām pa divām labākajām komandām iekļūs elites kārtā. Pamatturnīra spēles norisināsies no 11. līdz 16.oktobrim.

Elites kārtā 12 pamatturnīra veiksminiecēm pievienosies četras turnīra reitingā visaugstāk izliktās komandas - Almati Kairat (Kazahstāna), Inter FS (Spānija), Jugorskas Ugra (Krievija) un Maskavas Dinamo (Krievija).

Elites kārtas sacensības četrās apakšgrupās norisināsies novembra beigās, bet finālturnīru sasniegs katras apakšgrupas labākā komanda. Finālturnīra cīņas norisināsies aprīlī.

Nikars pagājušajā sezonā UEFA kausa pamatturnīra spēles uzņēma savā laukumā. Turnīra noslēdzošajā spēlē "Nikars" ar 2:5 (0:2) piekāpās deviņkārtējiem Čehijas čempioniem Era-Pack Chrudim. Mača pēdējā minūtē ielaistie vārti liedza Latvijas komandai iekļūt elites kārtā.

Savukārt aprīlī Nikars devīto gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempioniem.