Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Riga izcīna vēsturisku uzvaru

Latvijas futbola komandas Riga ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēlē ar 2:1 (1:1) pārspēja spēcīgo Polijas klubu Glivices Piast, tādējādi pirmo reizi vēsturē iekļūstot šī turnīra trešajā kārtā.

Komandu pirmajā tikšanās reizē Glivices Piast izcīnīja uzvaru ar 3:2, tomēr ceturtdienas mača rezultāts bija pietiekams, lai rīdzinieki iekļūtu kvalifikācijas trešajā kārtā. Lai arī rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts, Riga kļuva par uzvarētāju, jo viesos spēja gūt vairāk vārtu.

Spēles pirmās desmit minūtes iesākās visai piesardzīgi abu komandu izpildījumā, bet jau 15. minūtē pretinieku vārtus bīstami apdraudēja Elvis Stuglis, kurš pēc izpildīta stūra sitiena, sitot ar galvu, netrāpīja precīzi pa bumbu, kas no tuvas distances aizlidoja gar vārtu stabu. Ja Latvijas klubs bija neprecīzs, poļi savu iespēju izmantoja precīzi, 20. minūtē panākot 1:0. Horhe Fēlikss izrādījās ātrāks par Riga aizsargu un, saņēmis bumbu, izskrēja vienatnē pret Robertu Ozolu, pārceldams viņam pāri bumbu. Šāds scenārijs gan nepatika Armandam Pētersonam, kurš vien sešas minūtes vēlāk no aptuveni 25 metru distances ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī, panāca neizšķirtu 1:1.

Otrā puslaika sākumā bīstama epizode padevās viesiem, bet Ozols nospēlēja pozicionāli, novēršot briesmas no Riga vārtiem. Īsi pēc tam ar sitienu no aptuveni 18 metru distances izcēlās Vjačeslavs Šarpars, tomēr bumba lidojas garām vārtiem. Turpinājumā abas komandas spēlēja piesardzīgu futbolu, cenšoties izveidot kādu labāku vārtu gūšanas iespēju, tikmēr 75. minūtē Riga spēlētājs Rodžers Figeira apveda pretspēlētāju un iedeva piespēli soda laukumā, kur viņa komandas biedrs nespēja rezultatīvi pabeigt uzbrukumu. 79. minūtē Oļegs Laizāns nedaudz pirms soda laukuma nolēma izpildīt sitienu, nevis centrēt, tomēr spēcīgi raidītā bumba lidoja virs vārtu pārliktņa.

Divas minūtes vēlāk poļi trijatā centās apdraudēt Riga vārtus, taču neprecīzo piespēļu dēļ, vārtus izdevās nosargāt neskartus. Tik veiksmīga epizode nepadevās Polijas kluba vārtsargam, jo Kamils Bilinskis pēc Denisa Rakela piespēles gar pašu vārtu līniju raidīja bumbu tukšos vārtos, panākot 2:1 Riga labā. Pretinieki pēdējās minūtēs vēl centās glābt spēli, tomēr neveiksmīgi, tādējādi Riga pirmo reizi kluba vēsturē spēlēs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā.

Riga kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Somijas komandu Helsinku HJK, kas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā cieta neveiksmi pret Serbijas klubu Belgradas Crvena Zvezda.

Riga Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā savā debijā nespēja gūt vārtus pret Īrijas čempioniem "Dundalk" un divu spēļu summā piedzīvoja neveiksmi "pendelēs". Tikmēr Glivices Piast pirmajā kārtā divu maču summā ar 2:3 piekāpās Baltkrievijas flagmanim Barisavas BATE. Tādējādi abas komandas sezonu turpina UEFA Eiropas līgā.

Piast Eiropas līgas kvalifikācijā pirmo reizi startēja vien 2013./2014.gada sezonā, bet līdz šim ne reizi nav spējusi pārvarēt otro kārtu.

Riga šosezon Optibet Latvijas virslīgā 20 spēlēs iekrājusi 41 punktu, tādējādi ieņemot pirmo vietu čempionātā. Pērn vienība triumfēja gan vietējā čempionātā, gan Latvijas kausa izcīņā. Tikmēr Piast Polijas čempionāta jauno sezonu sākusi ar zaudējumu.

Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ir jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.