Riga neiekļūst UEFA Konferences līgas kvalifikācijas play-off kārtā

Latvijas futbola klubs Riga ceturtdien Portugālē cieta zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas otrajā spēlē un neiekļuva play-off kārtā.

"Riga" viesos piekāpās Portugāles klubam "Gil Vicente" ar 0:4 (0:3), divu spēļu summā atzīstot portugāļu pārākumu ar 1:5.

Piektajā minūtē labā sitiena pozīcijā mājinieku soda laukumā nokļuva Marselo Toress, taču bumba pēc viņa slīpa sitiena lidoja garām vārtu labajam stabam.

Devītajā minūtē labs sitiens ārpus soda laukuma padevās Aureliu, bet bumbu atvairīja vārtsargs Endrjū da Silva Ventura.

13.minūtē pēc brīvsitiena jau Toms Nils Puriņš glāba viesus no vārtu zaudējuma, bet 16.minūtē pēc stūra sitiena izpildes no labās puses bumbu pie tālā staba savos vārtos ievirzīja Glodī Ngondā - 1:0 mājinieku labā.

Vēl pēc pāris minūtēm pēc stūra sitienu no labās puses garām vārtiem ar galvu sita Lukass Kunja.

Toties 22.minūtē pēc sologājiena no soda laukuma bumbu vārtu labajā stūrī sita Kevins Viljodress - 2:0.

44.minūtē Aureliu mājinieku soda laukumā uz vārtsarga laukuma stūra apspēlēja pretinieku un sita pa vārtu labo stabu.

Tūlīt pēc tam nācās zaudēt trešos vārtus. Vēl viena neveiksmīga epizode sanāca Ngondā, kurš vārtsargam Puriņam no laukuma vidus piespēlēja par vāju. Bumbu pārķēra Frans Navarro un raidīja to vārtos - 3:0.

76.minūtē 11 metru soda sitienu ar pārkāpumu pret Bubakaru Anu nopelnīja Ngondā, un Navarro guva savus otros vārtus spēlē, raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī, - 4:0.

Jau mača kompensācijas laikā Ngondā bija iespēja sist bumbu arī pretinieku vārtos, izejot vienam pret vārtsargu, tomēr viņš bija tuvu vārtsargam, kurš sitienu atvairīja.

"Gil Vicente" "play off" kārtā mērosies spēkiem ar Nīderlandes vienību Alkmāras AZ.

Jau ziņots, ka RFS ceturtdien Takali ar 3:1 pieveica Junusas Muritalas pārstāvēto Maltas klubu Paolo "Hibernians" un divu spēļu summā svinēja uzvaru ar 4:2.

"Play-off" kārtā RFS pretī stāsies "Linfield" no Ziemeļīrijas.

Dalību Konferences līgā otrajā kārtā noslēdza Latvijas vicečempione "Valmiera" un "Liepāja".

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. Maijā Tirānā par turnīra pirmo čempioni tika kronēta Itālijas komanda "AS Roma".