Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Valmiera Glass VIA futbolisti nodrošina iespēju nākamsezon spēlēt virslīgā

Valmiera Glass VIA vienība sestdien pēc kārtējās uzvaras komanda.lv pirmās līgas futbola čempionāta mačā nodrošināja iespēju nākamsezon spēlēt SynotTip virslīgā.

Valmiera Glass VIA sestdien viesos ar 2:0 (1:0) apspēlēja Tukums 2000/TSS vienību.

Viesu labā pa vārtiem guva Valts un Alvis Jaunzemi. Teju visu otro puslaiku Tukuma komanda bija spiesta spēlēt mazākumā, jo noraidījumu 52.minūtē nopelnīja Iļja Mihailovskis.

Valmieras komanda Latvijas futbola virslīgā nav spēlējusi kopš 2003.gada.

Uzvara šajā mačā ļāvusi Valmiera Glass VIA futbolistiem divas kārtas pirms čempionāta beigām garantēt pirmās līgas čempiontitulu. Valmieriešu kontā ir 52 punkti 20 spēlēs, kamēr tuvākajiem sekotājiem Progress/Olaine ir 44 punkti. Tā kā līdz turnīra beigām atlikušas divas kārtas, līdere konkurentiem kļuvusi neaizsniedzama.

Progress/Olaine tikmēr sestdien viesos ar 4:1 (3:1) apspēlēja Preiļu BJSS vienību.

Vēl joprojām atklāta ir cīņa par otro vietu turnīrā, kas pēcāk pēc tam varēs piedalīties pārspēlēs par vietu virslīgā. Trešā ar 41 punktu 19 mačos ir Grobiņas SC, kamēr tikpat punktu 20 mačos ir Daugavpilij. Savukārt pārējās vienības vairs uz pirmo divnieku nevar pretendēt.

Pirmās līgas čempione automātiski kvalificējas nākamās sezonas virslīgas turnīram, bet otrās vietas ieguvēja aizvadīs pārspēles ar SynotTip virslīgas pastarīti, kas, visticamāk, būs Metta/Latvijas Universitāte.