Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Alē gūst četrus vārtus Ajax graujošā uzvarā Čempionu līgas spēlē

Sebastians Alē trešdien Čempionu līgas spēlē Lisabonā Amsterdamas Ajax graujošu uzvaru sekmēja ar "pokeru" - četriem iesistiem vārtiem.

C grupā pārliecinoši pie uzvaras Lisabonā tika Amsterdamas "Ajax", kas viesos ar 5:1 (3:1) sagrāva Lisabonas "Sporting".

Šokējošs mājiniekiem izvērtās jau pats cīņas sākums, kad Sebastians Alē guva vārtus otrajā un devītajā minūtē.

33.minūtē Paulinju vienus vārtus atguva, taču 39.minūtē Stēfens Berghuiss un 51. un 63.minūtē vēlreiz Alē panāca 5:1.

Bumba 47.minūtē pēc Paulinju sitiena ar galvu vārtu apakšējā kreisajā stūrī pabija amsterdamiešu vārtos, taču tiesnesis video atkārtojumā saskatīja pārkāpumu mājinieku rīcībā.

Jau ziņots, ka agrajā trešdienas spēlē šajā grupā Stambulas "Bešiktaš" mājās ar 1:2 (0:2) piekāpās Dortmundes "Borussia".

D grupas mačā "smagsvaru" Milānas "Inter" un Madrides "Real" cīņa beidzās ar 1:0 (0:0) "karaliskā" kluba labā.

Vienīgos vārtus Milānā "Real" labā 90.minūtē guva Rodrigu, raidot bumbu vārtu labajā stūrī.

Jau ziņots, ka dienas agrajā spēlē šajā grupā Tiraspoles "Sheriff" bija pārāks par Doņeckas "Šahtar" ar 2:0 (1:0).

A grupā pagājušās sezonas fināliste Mančestras "City" ar 6:3 (3:1) pieveica "Leipzig".

Nātans Ake guva vārtus mājinieku labā 16.minūtē, Rijads Mahrezs bija precīzs no 11 metru atzīmes pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē, Džeks Grīlišs guva vārtus 56.minūtē un Žuāu Kanselu - 75.minūtē.

Mančestriešiem palīdzēja arī viesi, 28.minūtē bumbai vārtos lidojot no Vācijas kluba aizsarga Nordi Mukjelē.

Viesiem visus trīs vārtus 42., 51. un 74.minūtē guva Kristofers Nkunku.

67.minūtē bumba vēlreiz pabija viesu vārtos, taču video atkārtojumā Feranam Toresam tika fiksēta aizmugure.

Iespējas atspēlēties ierobežoja Anhelino otrā dzeltenā kartīte mačā, 79.minūtē atstājot Vācijas klubu mazākumā.

Pēc tam mančstrieši guva arī sestos vārtus, 85.minūtē 6:3 panākot Gabrielam Žezusam.

Otrā grupas cīņā Brigē Parīzes "Saint-Germain" un Beļģijas komanda "Club Brugge" spēlēja 1:1 (1:1).

Uz Andera Erreras vārtiem 15.minūtē mājinieki atbildēja 27.minūtē ar Hansa Vanakena precīzu raidījumu.

B grupā, kur varētu būt vislīdzīgākie preitnieki, Madrides 'Atletico" savā laukumā nespēja pievarēt kaimiņus no "Porto" - 0:0.

Vēl vairāk, 81.minūtē bumba pabija mājinieku vārtos, taču Mehdi Taremi pirms vārtu guvuma pārkāpa noteikumus.

Mača kompensācijas laika piektajā minūtē Portugāles klubs palika mazākumā, jo sarkano kartīti par klupināšanu saņēma Šansels Mbemba.

Otrā grupas cīņā Liverpūlē pavērsienu bija krietni vairāk, "Liverpool" svinot uzvaru ar 3:2 (1:2).

Devītajā minūtē milānietis Fikajo Tomori raidīja bumbu savos vārtos, bet piecas minūtes vēlāk 11 metru sitienu nerealizēja Mohameds Salāhs, palaižot garām iespēju dubultot pārsvaru.

Turpretī "AC Milan" guva divus vārtus puslaika beigās, divu minūšu laikā Antem Rebičam un Brahimam Diasam panākot 2:1 Itālijas granda labā.

Otrajā puslaikā liverpūliešiem izdevās lauzt cīņas gaitu un ar Salāha sitienu 49.minūtē un Džordana Hendersona "golu" 69.minūtē panākt 3:2.

Agrāk ziņots, ka Latvijas futbola klubs "Riga" Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 1:2 piekāpās Zviedrijas čempionei "Malmo".

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas, no kurām daļa ir pārvarējusi četras kvalifikācijas kārtas.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas "Chelsea" ar 1:0 pārspēja Mančestras "City".