Rīgā +4 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Austrālijas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā uzvar Peru un iegūst priekšpēdējo ceļazīmi uz finālturnīru

Austrālijas vīriešu futbola izlase pirmdien dramatiskā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā izcīnīja priekšpēdējo ceļazīmi uz 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru.

Austrālija "Al Rayyan" stadionā Dohā pārspēja Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) atlasē piekto vietu izcīnījušo Peru. Pamatlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0), vārti netika gūti arī pagarinājumā, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 5:4 uzvarēja austrālieši.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērijas sākumā Peru izlasei cerību deva Pedro Gajeses atvairītais Mārtina Boila sitiens, kas ļāva iegūt vadību. Tomēr trešajā kārtā Luiss Advinkula trāpīja pa stabu un Peru vadību izlaida no rokām.

Pēc pieciem sitieniem rezultāts bija 4:4 un sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai. Avers Mabils bija nekļūdīgs, bet turpinājumā Austrālijas vārtsargs Endrū Redmeins atvairīja Aleksa Valeras sitienu un ieveda Austrāliju finālturnīrā. Redmeins laukumā devās vien papildlaika beigās.

''Socceroos" finālturnīrā spēlēs sesto reizi vēsturē un piekto reizi pēc kārtas.

Pagājušajā otrdienā Austrālija Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) atlases ceturtajā kārtā ar 2:1 turpat Dohā uzvarēja Apvienoto Arābu Emirātu izlasi.

Austrālija finālturnīrā cīnīsies D apakšgrupā ar Franciju, Dāniju un Tunisiju.

Otrdien Dohā Kostarikas un Jaunzēlandes mačā tiks noskaidrota pēdējā Pasaules kausa finālturnīra dalībniece.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.