Beļģija neizkļūst no grupas, astotdaļfinālā spēlēs horvāti un Maroka

No F grupas Pasaules kausa astotdaļfinālā ceturtdien Katarā iekļuva Maroka un Horvātija, bet mājās jābrauc beļģu futbolistiem.

15.minūtē uz Beļģijas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās galvenais tiesnesis konstatēja aizmuguri un atcēla iepriekšējo lēmumu.

Otrā puslaika sākumā vairākkārt pa pretinieku vārtiem sita horvāti, visbīstamāk tos 50.minūtē apdraudot Mateo Kovačičam, taču Tibo Kurtuā vārtos atvairīja visus sitienus.

61. un 62.minūtē divas iespējas bumbu sist pretējos vārtos bija Romelu Lukaku. Vispirms Janiks Karasko satuvinājās ar vārtsargu Dominiku Livakoviču, bet bumba atlēca pie Lukaku, kurš trāpīja pa labo vārtu stabu. Minūti vēlāk Kevins de Brujne no kreisās malas centrēja, bumba pēc rikošeta nokļuva pie Lukaku, taču spēlētājs nepaspēja noreaģēt, un bumba pēc atsišanās pret Lukaku galvu pārlidoja vārtiem.

Spēles beigās Lukaku vēl divreiz nespēja iekarot Livakoviča vārtus, vispirms sitot bumbu garām tiem, bet pēc tam pēc centrējuma no labās puses nespējot to apstrādāt tukša vārtu stūra priekšā.

Paralēli notiekošajā mačā Maroka ar rezultātu 2:1 (2:1) pārspēja Kanādu.

Vārtus uzvarētāju labā guva Akims Ziješs un Jusefs En-Nesiri, bet Najefs Agerds bumbu ievirzīja savos vārtos.

Marokāņi laiku lieki netērēja un izvirzījās vadībā jau ceturtajā minūtē, kad kanādiešu vārtsarga Milana Borjana kļūdu izmantoja Akims Ziješs un raidīja bumbu Kanādas vārtos. Tikmēr 23.minūtē Marokas pārsvaru dubultoja Jusefs En-Nesiri, kurš pēc Ahrafa Hakīmi piespēles apsteidza aizsargu un ar spēcīgu sitienu guva vārtus.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, 40.minūtē pēc Kanādas uzbrukuma pie Marokas vārtiem bumbu netīšām aizskāra Najefs Agerds, kurš neveiksmīgi raidīja bumbu savos vārtos, palīdzot kanādiešiem tikt pie pirmajiem vārtiem šajā mačā.

Pirmā puslaika kompensācijas laika izskaņā vēl vienus vārtus izdevās gūt En-Nesiri, taču aizmugures dēļ vārti netika ieskaitīti.

72.minūtē pēc Atibas Hačinsona sitiena bumba trāpīja pa marokāņu vārtu pārliktni un piezemējās aiz vārtu līnijas, taču pilnībā nešķērsoja vārtu līniju. Laukumā izlēkušo bumbu ar galvu vārtiem pāri pārcēla Elisteirs Džonstons.

F grupā negaidīti uzvarēja Marika, kas sakrāja septiņus punktus. Astotdaļfinālā ar pieciem punktiem iekļuva arī Horvātija, bet Beļģijai ar četriem punktiem un Kanādai, kura punktus neizcīnīja, turnīrs ir beidzies.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs, Dejans Lovrens, Borna Sosa, Joško Gvardiols, Josips Juranovičs, Mateo Kovačičs (Lovro Majers, 90.+2.min.), Luka Modričs, Marcelo Brozovičs, Ivans Perišičs, Andrejs Kramaričs (Mario Pašaličs, 64.min.), Marko Livaja (Bruno Petkovičs, 64.min.).

Beļģijas izlases sastāvs: Tibo Kurtuā, Tobijs Alderveirelds, Jans Vertongens, Leanders Dendonkers (Juri Tīlemanss, 72.min.), Aksels Vitsels, Kevins de Brujne, Tomā Menjē (Edens Azārs, 87.min.), Timotijs Kastaņs, Janiks Karasko (Žeremī Doku, 72.min.), Drīss Mertenss (Romelu Lukaku, 46.min.), Leandro Trosārs (Torgans Azārs, 59.min.).

Kanādas izlases sastāvs: Milans Borjans, Elisteirs Džonstons, Kamals Millers, Stīvens Vitorija, Sems Adekugbe (Izmaels Kon, 60.min.), Džuniors Hoilets (Deivids Voterspūns, 76.min.), Marks Entonijs Kajē (Atiba Hačinsons, 60.min.), Džonatans Osorio (Ričijs Lereija, 65.min.), Teidžons Bukenens, Kails Lerins (Džonatans Deivids, 60.min.), Alfonso Deiviss.

Marokas izlases sastāvs: Jasine Bunū, Ahrafs Hakīmi (Jahja Žabrane, 85.min.), Nusairs Mazrauī, Najefs Agerds, Romēns Saiss, Sofjans Amrabats, Azedins Unai (Džavads El Jamigs, 76.min.), Abdelhamids Sabiri (Selims Amalāhs, 65.min.), Akims Ziješs (Abderazaks Hameds Allāhs, 76.min.), Sofijāns Bufals (Zakarija Abuhlals, 65.min.), Jusefs En-Nesiri.