Burkinafaso futbolisti pirmo reizi sasniedz Āfrikas Nāciju kausa finālu

Dienvidāfrikas republikā (DĀR) notiekošā Āfrikas Nāciju kausa turnīra finālu trešdien pirmo reizi vēsturē sasniedza Burkinafaso futbola izlase, dramatiskā pēcspēles 11m sitienu sērijā ar 3:2 uzveicot četrkārtējos turnīra uzvarētājus Ganu. Finālspēlē Burkinafaso pretinieki būs Nigērijas futbolisti, kuri pusfinālā pārliecinoši ar rezultātu 4:1 uzveica Mali.

Gana mačā ar Burkinafaso vadībā izvirzījās pirmā, kad mača 12.minūtē 11 m soda sitienu realizēja izlases līderis Vakaso Mubaraks. Izlīdzinājumu Burkinafaso panāca otrā puslaika sākumdaļā - 60.minūtē ar galvu precīzi sita Aristīds Bansē. Pagarinājumā vispirms netika ieskaitīti Burkinafaso gūtie vārti, bet tad komanda piedevām palika mazākumā, jo otro brīdinājumu par simulāciju saņēma viens no izlases līderiem Džonatans Pitroips. Kāroto uzvaru tomēr izdevās izcīnīt pēcspēles sitienos, pirmo reizi sasniedzot finālu. Iepriekš Burkinafaso labākais sasniegums bija 4.vieta 1998.gada turnīrā.

Tikmēr Nigērija pret Mali jau pirmajā puslaikā guva trīs bezatbildes vārtus, bet 60.minūtē panāca jau 4:0. Vismaz goda vārtus Mali guva 74.minūtē, kad Diarā noteica mača galarezultātu - 1:4. Nigērija ir divkārtēja (1980, 1994) turnīra čempione.

Spēlē par 3.vietu 9.februārī tādējādi tiksies Mali un Gana, bet 10.februārī paredzētajā finālmačā par titulu sacentīsies Burkinafaso un Nigērija. Abas finālistes grupu turnīrā sacentās C apakšgrupā, kur 21.janvārī jau aizvadīja savstarpēju maču. Tajā Burkinafaso kompensācijas laika 4.minūtē izrāva neizšķirtu - 1:1.