Rīgā +21 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Daugavpils Daugava un liepājnieki ar uzvarām sāk UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 1.kārtu

Latvijas futbola klubs Daugavpils Daugava UEFA Eiropas līgas turnīra pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 1:0 (0:0) izbraukumā pieveica Latvijas vārtsarga Pāvela Davidova pārstāvēto Lietuvas vienību Mariampoles Sūduva. Vienīgos vārtus cīņas 87.minūtē guva Andrejs Kovaļovs.

Spēles pirmajā puslaikā īpaši liels pārsvars laukumā piederēja Sūduva vienībai. Arī otrajā puslaikā pārsvars bija mājiniekiem, bet Daugava izmantoja vienu no retajām iespējām un tika pie uzvaras. Savukārt Davidovs mājinieku vārtos aizvadīja visas 90 minūtes.

Atbildes mačs notiks pēc nedēļas Daugavpilī. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas izcīnīs uzvaru divu spēļu summā.

Ja Daugavpils klubam izdosies iekļūt otrajā kvalifikācijas kārtā, tad tajā pretiniekos būs Serbijas komanda Novisadas Vojvodina, kas turnīrā iesaistīsies tieši no otrās kārtas.

Tikmēr Liepājas metalurgs futbolisti izbraukumā ar 2:0 pārspēja Montedžardīno La Fiorita komandu no Sanmarīno.

Rezultātu spēles 40.minūtē atklāja lietuviešu pussargs Rītis Leļūga, kurš Liepājas klubam pievienojās tikai šonedēļ, bet jau pašā mača izskaņā Genādijs Soloņicins dubultoja viesu pārsvaru.

Liepājas metalurga futbolistiem gandrīz visu spēli bija ievērojams pārsvars, ko arī izdevās pārvērst divos gūtajos vārtos. Līdz ar šo panākumu Latvijas klubs spēra platu soli pretī iekļūšanai nākamajā kārtā.

Atbildes mačs notiks pēc nedēļas Liepājā. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas izcīnīs uzvaru divu spēļu summā.