Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

EURO-2024 kvalifikācijā uzvaras svin Francijas un Nīderlandes futbolisti; igauņi nenosargā vadību

Francijas vīriešu futbola izlase pirmdien Dublinā 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pieveica Latvijas izlases pretinieci pārbaudes mačā Īriju, uzvaru šajā grupā savā laukumā svinot arī Nīderlandei. Tāpat aizvadīta vēl virkne spēļu citās grupās.

Francijas futbolisti viesos bija pārāki par Īriju ar 1:0 (0:0). Vārtus 50.minūtē guva Benžamēns Pavārs.

Otrā B grupas cīņā Nīderlande savā laukumā ar 3:0 (1:0) uzvarēja Gibraltāru.

Divus vārtus nīderlandiešiem guva Neitans Akē, vienus - Memfiss Depajs.

Viesus 51.minūtē mazākumā atstāja Līems Volkers, kurš nopelnīja sarkano kartīti.

Seši punkti divās spēlēs ir Francijai, trīs punkti vienā cīņā Grieķijai un divās - Nīderlandei, bet Īrija vienīgajā mačā un Gibraltārs divos dueļos pie punktiem nav tikuši.

Tikmēr Čehijas vīriešu futbola izlase pirmdien izbraukumā nespēja uzvarēt Moldovu. Mačs Kišiņevā noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Otrā E grupas spēlē Polija Varšavā ar 1:0 (1:0) pieveica Albāniju.

Vienīgos vārtus 41.minūtē guva Karols Sviderskis.

Čehijai divās spēlēs ir sakrājusi četrus punktus, Polija - trīs, bet Moldova - divus. Vienīgajā spēlē neizšķirts ir Fēru salu kontā, bet zaudējums - Albānijai.

Vēl Melnkalne savā laukumā zaudēja Serbijai, bet Ungārija mājās svinēja uzvaru.

G grupā Melnkalne mājās ar 0:2 (0:0) piekāpās Serbijai.

78.minūtē un kompensācijas laika sestajā minūtē vārtus guva Dušans Vlahovičs.

Otrā grupas cīņā Ungārija mājās ar 3:0 (3:0) apspēlēja Bulgāriju.

Septītajā minūtē vārtus guva Balints Večei, 26.minūtē izcēlās Dominiks Soboslai, bet 39.minūtē - Martins Ādāms.

Serbijai ir seši punkti divās spēlēs, pa trim punktiem sakrājusi Ungārija vienā un Melnkalne divās cīņās, bet Lietuva vienā un Bulgārija divos mačos ir bez gūtiem punktiem.

Igaunijas izlase Lincā trešdaļu spēles bija vadībā, taču nenosargāja uzvaru, izbraukumā ar 1:2 (1:0) piekāpjoties Austrijai.

17.minūtē 11 metru soda sitienu mājiniekiem nerealizēja Mihaels Gregoričs, bet astoņas minūtes vēlāk igauņus vadībā izvirzīja Rauno Sapinens.

68.minūtē Florians Kaincs rezultātu izlīdzināja, bet 88.minūtē par neiesisto soda sitienu reabilitējās Gregoričs - 2:1.

Otrā F grupas spēlē Zviedrijas futbolisti mājās ar 5:0 (1:0) sagrāva Azerbaidžānu.

Vārtus 38.minūtē guva Ēmils Fošberjs, bet 65.minūtē bumba Azerbaidžānas vārtos ielidoja no viesu aizsarga Bahlula Mustafazadas.

Mača pēdējo 11 minūšu laikā vārtus guva arī Viktors Gjokeress, Jespers Kārlsons un Antonī Elanga.

F grupā Austrijai ir seši punkti divās spēlēs, Beļģija vienā mačā un Zviedrija divos sakrājušas pa trim punktiem, bet Igaunija vienā cīņā un Azerbaidžāna divās ir bez punktiem.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.