Rīgā +5 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Favorītes Kotdivuāra un Kamerūna izglābjas no zaudējuma Āfrikas Nāciju kausa pirmajos mačos

No zaudējumiem Ekvatoriālajā Gvinejā notiekošās Āfrikas Nāciju kausa izcīņas futbolā pirmajos mačos otrdien izglābušās vienas no turnīra favorītēm Kotdivuāra un Kamerūna.Kotdivuāra D apakšgrupas pirmajā mačā nospēlēja 1:1 (0:1) ar Gvinejas valstsvienību.Mača rezultātu 36.minūtē atklāja Gvinejas futbolisti, kuru labā izcēlās Muhameds Jatara.

Kotdivuārai ilgu laiku neizdevās atspēlēties, turklāt 58.minūtē noraidījumu saņēma uzbrucējs Žerviņo. Tomēr Kotdivuāra savu panāca, kad 72.minūtē rezultātu līdzsvaroja uz maiņu nākušais Krievijas čempionvienības Maskavas CSKA futbolists Seidū Dumbija.Līdz šim vienīgo reizi Āfrikas Nāciju kausa izcīņā Kotdivuāra spējusi triumfēt 1992.gadā.Līdzīgs scenārijs otrdien piemeklēja Kamerūnu, kas nospēlēja 1:1 (0:0) ar Mali.Cīņas rezultātu 71.minūtē atklāja Sambū Jatabarē, taču 12 minūtes vēlāk Kamerūna panāca neizšķirtu, kad no nelielas distances vārtus guva Ambruāzs Ojongo.Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.Āfrikas Nāciju kausa izcīņa Ekvatoriālajā Gvinejā norisināsies līdz 8.februārim.Pērnā gada novembrī Ekvatoriālajai Gvinejai tika piešķirtas Marokai atņemtās tiesības uzņemt turnīru. Maroka, baidoties no Ebolas vīrusa izplatīšanās draudiem, vēlējās sacensības pārcelt, kā rezultātā tiesības rīkot turnīru tai tika atņemtas.Iepriekšējā turnīrā pirms diviem gadiem uzvarēja Nigērija, kas šīgada finālsacensībām nespēja kvalificēties. Pirms tam sacensībās uzvarēja Zambija, bet vēl pirms tam trīs reizes pēc kārtas labākā bija Ēģipte, kas arī šogad finālturnīrā nepiedalās.