Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

FK Ventspils līdzīgā spēlē zaudē Lisabonas Sporting

Latvijas futbola čempionvienība FK Ventspils piedzīvojusi zaudējumu UEFA Eiropas līgas trešās kārtas spēlē pret Portugāles klubu Lisabonas Sporting. Līdzīgā spēlē ventspilnieki piekāpās 1:2 (0:1). Vienīgos vārtus ventspilnieku labā ar 11 metru soda sitienu guva Juris Laizāns.

Otrajā D grupas spēlē Nīderlandes klubs Heerenveen viesos pārspēja 1:0 Berlīnes Hertha un apsteidza ventspilniekus turnīra tabulā.

Spēli ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem sāka ventspilnieki, taču jau septītajā minūtē zaudēja diezgan kuriozus vārtus. Izpildot stūra sitienu, bumbu Koļinko sargātajos vārtos iegrieza Migels Veloso. Vēl dažas minūtes vēlāk bumba trāpīja pa FK Ventspils stabu, kaut arī viesu futbolists sita no acīmredzamas “aizmugures” situācijas.

16.minūtē no drošu vārtu zaudējuma ventspilniekus glāba Ndeki, kuram izdevās bumbu izsist no tukšu vārtu līnijas. Vēl vairākas reizes komandu glāba Koļinko.

Pirmā puslaika otrajā daļā Ventspils futbolisti spēli izlīdzināja un izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus. Laukuma saimniekiem labākā izdevība pirmajā puslaikā bija pirmās pusstundas beigās, kad izdevīgā situācijā vārtu priekšā pa bumbu netrāpīja Hodels.

Arī pēc pārtraukuma laukumā valdīja līdzīga cīņa, kurā Ventspils komanda titulētajam Portugāles klubam ceļu negrieza. Tiesa, bīstamu sitienu un reālu vārtu gūšanas iespēju pie viesiem gan nebija, un lielākoties mājinieku uzbrukumi tika apstādināti pirms soda laukuma līnijas.

64.minūtē par Gaurača nogāšanu soda laukumā uz Sporting vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko prasmīgi realizēja Juris Laizāns – 1:1.

Labu brīdi komandas apmainījās ar “pusmomentiem”, taču abiem vārtsargiem pūles aiztaupīja precīzi nospēlējušie aizsardzības spēlētāji. Taču piecas minūtes līdz pamatlaika beigām ar efektīgu tālsitienu no 25 metriem Lisabonas komandas labā otros vārtus guva Mutinju.

FK Ventspils futbolistiem atlikušajā laikā vēl bija dažas iespējas panākt izlīdzinājumu, taču tās palika nerealizētas.

5.novembrī abas komandas tiksies otrā apļa pirmajā spēlē Lisabonā.