Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

FK Ventspils nospēlē neizšķirti ar Sporting UEFA Eiropas līgas spēlē

FK Ventspils futbolisti trešdien Portugāles galvaspilsētā Lisabonā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar vietējo Sporting UEFA Eiropas līgas ceturtās kārtas spēlē, saglabājot cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Īsi pirms spēles sakuma ventspilniekiem piespiedu kārtā nācās izdarīt izmaiņas pamatsastāvā – savainojumu guvušo vārtsargu Česnovski nomainīja Koļinko.

Kā jau bija gaidāms, spēles sākumā iniciatīvu uzņēmās mājinieki, un 10.minūtē Koļinko nācās atvairīt pirmo bīstamo sitienu no apmēram 20 metriem.

Piecas minūtes vēlāk faktiski pirmo nopietno uzbrukumu izveidoja viesi – un atklāja rezultātu! Pēc Laizāna izpildītā brīvsitiena soda laukumā bumbu ar galvu vārtos iesita Alesandro Dzamperīni – 1:0.

Diemžēl ilgi pārsvaru nosargāt neizdevās. Pretēji Ventspils futbolistu domām līnijtiesnesis nefiksēja aizmugures stāvokli, un divi mājinieku spēlētāji netraucēti izgāja pret aizsargu vienatnē atstāto Koļinko. Pirmo sitienu vārtsargs atvairīja, bet pēc Saleiru raidījuma bija bezspēcīgs – 1:1.

Cīņas turpinājumā diezgan mierīgā spēlē Sporting komanda saglabāja teritoriālu pārsvaru, tiesa, ne nospiedošu. Līdz pārtraukumam vienīgā nopietnā vārtu gūšanas situācija bija Kariso sitiens vārtu apakšējā stūrī, ko Ventspils vārtsargs notvēra.

Otrajā puslaikā aina laukumā daudz nemainījās. Lisabonas futbolisti kontrolēja spēli, ventspilnieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Puslaika vidū laba izdevība atjaunot vadību bija Cigirlašam, taču uz viņa sitienu no metriem divpadsmit mājinieku vārtsargs noreaģēja.

Uz visai pasīvi spēlējušo mājinieku fona Ventspils futbolisti otrā puslaika vidū aktivizējās, izlīdzināja spēli un uz Sporting futbolistu izveidotajiem “pusmomentiem” atbildēja pie pretinieku vārtiem ar dažiem savējiem. Rezultāts gan tā arī palika nemainīgs, un mājinieku futbolisti laukumu atstāja, savu līdzjutēju svilpienu pavadīti.

Otrajā D grupas spēle Berlīnes Hertha, pateicoties kompensācijas laikā gūtajiem vārtiem, viesos uzvarēja Nīderlandes klubu Heerenveen 3:2.

Pēc četrām kārtām Sporting kontā ir 10 punkti, Heerenveen un Hertha pa 4, FK Ventspils 3 punkti.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs 3.decembrī Rīgā pret Berlīnes Hertha.

Nākamajai kārtai – sešpadsmitdaļfinālam – kvalificēsies 12 grupu pirmo divu vietu ieguvēji plus astoņi Čempionu līgas grupu trešo vietu ieguvēji.