Rīgā +18 °C
Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

FK Ventspils pēdējās minūtēs piekāpjas Šveices Zurich

FK Ventspils futbolisti UEFA Čempionu līgas ceturtās kvalifikācijas kārtas spēlē izbraukumā ar 1:2 piekāpās Šveices čempionvienībai Zurich. Divu spēļu summā ar 5:1 triumfēja šveicieši, kuri iekļuva Čempionu līgas grupu turnīrā. FK Ventspils cīnīsies jaunizveidotās UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.Diskvalifikācijas dēļ Latvijas čempionvienībai nevarēja palīdzēt pieredzējušais pussargs Vitālijs Astafjevs un serbu aizsargs Saša Cilinšeks.

Savainojumu dēļ mačam nebija pieteikti arī Latvijas izlases futbolisti Jurijs Žigajevs un Pāvels Mihadjuks. Pamatsastāvā laukumā devās 19 gadus vecais Kirgiztānas aizsargs Azamats Baimatovs, kurš sezonu sāka FK Ventspils fārmklubā Tranzīts. Starta sastāvā laukumā devās arī nesen iegūtais Baltkrievijas U-21 izlases vārtsags Pāvels Česnovskis.Lai arī spēli aktīvāk uzsāka ventspilnieki, pirmie bīstamu iespēju radīja mājinieki - sestajā minūtē pēc partnera centrējuma FK Ventspils baltkrievu vārtsarga Česnovska kļūdu izgājienā vārtu guvumā pārvērta Johans Fonlantēns. Tiesa, Šveices izlases uzbrucējs spēlēja ar roku, taču mača tiesnesis Terje Hauge no Norvēģijas to neievēroja.Uz viesu atbildi ilgi nebija jāgaida - jau pāris minūtes vēlāk moldāvs Igors Cigirlašs ar ļoti precīzu sitienu raidīja bumbu Leoni sargāto vārtu tuvajā stūrī, panākdams izlīdzinājumu.Mača turpinājumā vairākas labas izdevības izcelties bija Zurich futbolistiem - tiesnesis nepamanīja arī Baimatova spēli ar roku savā soda laukumā - taču gan sekmīgu darbību aizsardzībā, gan veiksmes palīdzību viesu vārti palika neskarti. Zurich turpināja dominēt, izveidojot vairākus bīstamums momentus pie Česnovska sargātajiem vārtiem. 34.minūtē vārtu guvumu Fonlantēnam gandrīz uzdāvināja FK Ventspils aizsargs Žans Pols Ndeki, tomēr vārtsargam Česnavskim izdevās tikt galā ar uzbrucēja sitienu. Drīz pēc tam pēc soda sitiena Vīts Rimkus ar galvu raidīja bumbu pāri pretinieku vārtiem. Pāris minūtes vēlāk izcila iespēja izcelties radās Čirkinam, tomēr šveiciešu vārtsargs Leoni, ne bez veiksmes palīdzības, glāba mājiniekus no vārtu zaudējuma.Otro puslaiku aktīvāk sāka mājinieki. Neilgi pēc spēles atsākšanās rezultāts varēja kļūt 2:1 Zurich labā, taču līnijtiesnesis fiksēja aizmuguri. Drīz pēc tam sekoja bīstamu uzbrukumu virkne Šveices kluba futbolistu izpildījumā - vispirms ventspilniekus glāba Česnovskis, tad pretinieki sita garām, bet vēl pāris mirkļus vēlāk pēdējā brīdī glāba Ndeki.Mājinieku ofensīva turpinājās un 55.minūtē no lieliskas pozīcijas pāri vārtiem sita    Margairass. Lai arī ventspilnieki drīz pēc tam izlīdzināja spēles gaitu, bīstamak turpināja uzbrukt mājinieki. Labākā iespēja 62.minūtē bija Alfonsam, kurš sita garām tālajam vārtu stabam.Līdz pat mača beigām iniciatīva piederēja mājiniekiem, taču ļoti bīstami momenti pie FK Ventspils vārtiem neradās. Diemžēl tiesneša pieliktā kompensācijas laika otrajā minūtē izcēlās uz maiņu iznākušais Abdi, nodrošinot Zurich uzvaru spēlē.Piektdien notiks UEFA Eiropas līgas grupu turnīra izloze, kur savus nākamos pretiniekus uzzinās FK Ventspils.