Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Futbola virslīgā uzvarai pietiek ar vienu bumbu

Nervus stindzinošā galotnē Valmiera izturēja Liepājas centienus gūt pirmos vārtus, un Riharda Matrevica cietoksnis palika neiekarots – 1:0.

Principiālajā duelī laukumā virmoja emocijas. Artūrs Karašausks iepriekšējo maču pret RFS sāka no rezervistu soliņa. Iespējams, tas bija trenera Dmitrija Mološa sods karstasinīgajam spēlētājam, kurš bija manāms arī dublieru komandas treniņā. Pret Valmieru Karašausks spēli sāka pamatsastāvā.

Liepāja vienīgos vārtus ielaida 9. minūtē. Neveiksmīgā epizodē kapteinis Marko Simičs bumbu raidīja savos vārtos. Valmierieši pirmajā spēles daļā aktīvi gāja uz priekšu un nekautrējās uzbrukt. Raksturīgi Tamazam Pertijam tika ieslēgts agresīvs presings, tomēr momentus neizdevās pārvērst vārtu guvumos. Spēlei tuvojoties izskaņai, Pertija kļuva arvien niknāks un laukuma malā spēra dusmu zibeņus, jo Liepāja bija pārņēmusi iniciatīvu, tomēr Valmierai izdevās nosargāt minimālu uzvaru.

Pēdējā pamatlaika minūtē 1:0 uzvaru Daugavpilij izrāva Raivis Ķiršs. Viņš izmantoja jauno Mettas aizsargu kļūdu un, pretinieku nepieskatīts, raidīja bumbu vārtos.

RFS aizsargs Elvis Stuglis pret Jūrmalas Spartaku iejutās smailes uzbrucēja lomā. Lietavām un cīņām bagātā spēlē favorītam RFS minimāla uzvara, par spīti Tomaša Šimkoviča nerealizētajai "pendelei".

Par virslīgas marta un aprīļa labāko spēlētāju atzina Riga uzbrucēju Stefanu Miloševiču. Riga uzbrucējs ar 11 vārtiem ir pārliecinoši rezultatīvākais čempionātā.

Labāko trenera balvu saņēma pārsteidzošās Valmieras stūrmanis Tamazs Pertija, Raimonds Krollis tika atzīts par labāko jauno spēlētāju.