Rīgā +4 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kongo futbolisti pēc 40 gadu pārtraukuma izcīna uzvaru Āfrikas Nāciju kausa spēlē

Pēc nedaudz vairāk kā 40 gadu pārtraukuma pie pirmās uzvaras Āfrikas Nāciju kausa izcīņas mačos trešdien tika Kongo futbola izlase.Ekvatoriālajā Gvinejā notiekošā turnīra A apakšgrupas otrās kārtas mačā Kongo ar 1:0 (0:0) pārspēja Gabonu.Vienīgos vārtus šīs cīņas 48.minūtē guva Prinss Oniange.Līdz šim pēdējo uzvaru Āfrikas Nāciju kausa ietvaros Kongo valstsvienība bija izcīnījusi tālajā 1974.

gadā, kad viņiem izdevās sasniegt turnīra pusfinālu.Tikmēr arvien mazāk izredžu izkļūšanai no apakšgrupas paliek pagājušā gada finālistei Burkinafaso, kas otrā A apakšgrupas mačā cīnījās 0:0 (0:0) ar mājinieci Ekvatoriālo Gvineju.Pēc divām kārtām apakšgrupas līdere ar četriem punktiem ir Kongo, bet trīs iekrājusi Gabona. Tikmēr Ekvatoriālajai Gvinejai ir divi punkti, bet Burkinafaso izcīnījusi vienu.Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.Āfrikas Nāciju kausa izcīņa Ekvatoriālajā Gvinejā norisināsies līdz 8.februārim.Pērnā gada novembrī Ekvatoriālajai Gvinejai tika piešķirtas Marokai atņemtās tiesības uzņemt turnīru. Maroka, baidoties no Ebolas vīrusa izplatīšanās draudiem, vēlējās sacensības pārcelt, kā rezultātā tiesības rīkot turnīru tai tika atņemtas.Iepriekšējā turnīrā pirms diviem gadiem uzvarēja Nigērija, kas šīgada finālsacensībām nespēja kvalificēties. Pirms tam sacensībās uzvarēja Zambija, bet vēl pirms tam trīs reizes pēc kārtas labākā bija Ēģipte, kas arī šogad finālturnīrā nepiedalās.