Kostarikas futbolisti izcīna pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru

Kostarikas vīriešu futbola izlase otrdien izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru.

Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras (CONCACAF) kvalifikācijas trešās kārtas ceturtās vietas ieguvēja Kostarika pārspēlē Dohā ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Okeānijas Futbola konfederācijas (OCF) atlases uzvarētāju Jaunzēlandi.

Kostarika vadību ieguva jau spēles trešajā minūtē, kad pēc Dževisona Beneta piespēles no kreisā flanga Džoels Kempbels izmanīgi pielika kāju un raidīja bumbu vārtos. Sešas minūtes pirms pirmā puslaika beigām pēc Metjū Gārbeta centrējuma soda laukumā Kostarikas aizsargs neveikli piespēlēja bumbu pretiniekam Krisam Vudam, kurš netraucēts sita bumbu Keilora Navasa sargātajā "cietoksnī". Tiesa, pēc VAR iesaistes tika konstatēts pārkāpums Jaunzēlandes uzbrukumā un vārtu guvums netika ieskaitīts.

Otrā puslaika vidū Jaunzēlandes izredzes atspēlēties mazināja tikko kā uz maiņu nākušā Kosta Barbarusa sarkanā kartīte, uzbrucējam rupji nospēlējot pret Kostarikas futbolistu. Lai gan bumbu vairāk kontrolēja un vārtiem uzbrukuma jaunzēlandieši, Kostarika ātri iegūto vadību no rokām neizlaida, lielu artavu "sausajā" uzvarā spēlējot Navasam.

Kostarika E apakšgrupā spēlēs kopā ar Vāciju, Spāniju un Japānu.

Kostarika finālturnīrā spēlēs sesto reizi vēsturē un trešo čempionātu pēc kārtas. 2018.hadā kostarikāņi aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam, kurā vien pēcspēles 11 metru sitienu sērijā atzina Nīderlandes pārākumu.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases