Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kotdivuāras futbolisti nespēj iekļūt Āfrikas Nāciju kausa pusfinālā

DĀR notiekošā Āfrikas Nāciju kausa futbolā finālturnīra pusfinālu svētdien nespēja sasniegt pagājušā gada finālisti Kotdivuāra. Aizvadītajā ceturtdaļfināla spēlē viena no kontinenta spēcīgākajām izlasēm ar 1:2 (0:1) zaudēja Nigērijai.

Pirmā puslaika beigās Nigēriju vadībā izvirzīja Krievijas klubā Maskavas Spartak spēlējošais uzbrucējs Emanuels Emenike, bet izlīdzinājumu Kotdivuāra panāca 50.minūtē, kad precīzs bija Anglijas kluba Ņūkāslas United pārstāvis Šeiks Tiotē. Uzvaru Nigērija nodrošināja 12 minūtes pirms mača beigām, izceļoties pussargam Sandejam Mba.

Šoreiz pēdējo reizi Kotdivuāras izlasi kontinenta prestižākajā turnīrā pārstāvēja slavenais uzbrucējs Didjē Drogbā.

Nigērijas izlase iepriekš turnīrā triumfējusi divas reizes, pēdējo reizi to paveicot 1994.gadā. Viņu pretinieki pusfinālā būs Mali izlase, kas sestdien pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspēja turnīra mājinieci DĀR.

Šajā spēlē pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā Mali futbolisti bija pārāki ar 3:1.

Mali futbolisti Āfrikas Nāciju kausa turnīrā vēl ne reizi nav triumfējuši, bet pērn izlase izcīnīja trešo vietu.

Savukārt otrajā pusfināla pārī spēkiem mērosies Burkinafaso un Ganas valstsvienības.

Burkinafaso svētdien ar 1:0 (0:0, 0:0) papildlaikā uzvarēja Togo izlasi, vienīgos vārtus 105.minūtē gūstot uzbrucējam Džonatanam Pitroipam, bet Gana sestdien ar 2:0 (0:0) pārspēja Kaboverdi, abas reizes izceļoties pussargam Vakaso Mubarakam.

Ganas izlase turnīrā iepriekš triumfējusi četras reizes, bet pērn ierindojās ceturtajā vietā, kamēr Burkinafaso pusfinālu sasniegusi otro reizi vēsturē.

Kā ziņots, turnīra apakšgrupas posmu nespēja pārvārēt pagājušā gada čempione Zambija.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa DĀR ilgs līdz svētdienai.

Pagājušā gadā, kad turnīrs notika Gabonā un Ekvatoriālajā Gvinejā, tajā sensacionāli triumfēja Zambijas izlase, finālā pēcspēles sitienos pārspējot Kotdivuāru.

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...