Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ļašenko: Saglabājam mieru un rīkojamies atbildīgi

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko pēc izskanējušās informācijas par Covid-19 saslimšanas gadījumu vienai personai, kas 3. jūlijā apmeklēja LFF kongresu, aicina futbola sabiedrību saglabāt mieru, apzinoties, ka pēc pirmajām indikācijām saslimšanas risks citām kongresā iesaistītajām personām ir zems.

Tajā pašā laikā LFF prezidents apliecina, ka tiek veiktas gan LFF iekšienē izdiskutētas, gan ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) saskaņotas darbības, lai pēc iespējās ātrākā termiņā pārliecinātos par kopējo situāciju.

Ceturtdien, 9. jūlijā, norisinājās LFF valdes jaunā sastāva pirmā sēde, kurā tika lemts diskutēt tikai par esošo situāciju saistībā ar konstatēto Covid-19 saslimstības gadījumu, pārējos valdes sēdes darba kārtībā paredzētos punktus pārceļot uz nākamo LFF valdes sēdi, kas plānota otrdien, 14. jūlijā.

LFF valde vienojās atbalstīt uzsākto futbola sabiedrības informēšanas procesu, aicinot visas LFF kongresā klāt bijušās personas veikt COVID-19 pārbaudes. Neesot indikācijām par citiem saslimšanas gadījumiem, citi papildu lēmumi, kas skar vietējo futbola sacensību norisi, pašlaik netiek pieņemti.

Pašlaik saistībā ar radušos situāciju, lai veiktu attiecīgos drošības pasākumus, LFF un Latvijas futbolā aktuāli ir sekojoši procesi:

  • Operatīvā kārtā 9. jūlijā tiek veiktas centralizētas pārbaudes visiem LFF darbiniekiem – gan kongresa norisē iesaistītajām, gan neiesaistītajām;
  • Pārbaudes īsākajā iespējamajā termiņā tiek veiktas visiem LFF valdes locekļiem;
  • Turpinās visu LFF kongresa norisē iesaistīto un ar iesaistītajiem saistīto personu apzināšana, aicinot veikt COVID-19 pārbaudes;
  • LFF apkopo visu pieejamo informāciju par pārbaužu rezultātiem.

Atsevišķs lēmums pieņemts saistībā ar piektdien, 10. jūlijā, gaidāmo Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālo asambleju. Arī gadījumā, ja operatīvi tiks saņemti negatīvi pārbaužu rezultāti, LFF pārstāvji LOK Ģenerālo asambleju neapmeklēs, tajā pašā laikā lūdzot uzturēt LFF ģenerālsekretāra Edgara Pukinska kandidatūru uz vietu LOK izpildkomitejā

"Strādājam un esam ciešā kontaktā ar SPKC. Futbola un visas sabiedrības interesēs pēc iespējas ātrāk vēlamies noskaidrot kopējo situāciju. Kā iepriekš minēts, visus kongresa dalībniekus stingri rekomendējam sekot līdzi veselības stāvoklim un veikt testus, sekojot LFF darbinieku piemēram, kuri pārbaudes kolektīvi veic jau šodien. Drošība ir pirmajā vietā, taču paralēli tam vēlamies saglabāt mieru un stabilu situāciju. Pašlaik nav pamata panikai. Ir pamats būt uzmanīgiem un mums katram izdarīt nepieciešamo, lai pārliecinātos par futbola sabiedrības un tās pārstāvju tuvinieku drošību," pauž Ļašenko.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi