Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latvijas futbola izlase mača izskaņā sabrūk Turcijā

Latvijas vīriešu futbola izlase svētdien Konjā 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā pēc veiksmīga pirmā puslaika piedzīvoja sagrāvi pret Turciju, kas pēc izcīnīta panākuma nodrošināja vietu finālturnīrā.

Latvieši D apakšgrupas mačā ar 0:4 (0:0) piekāpās Turcijai. Uzvarētāju labā divus vārtus guva Dženks Tosuns, bet pa reizei precīzi bija Junuss Akgins un Kerems Aktirolu.

Pēc spēlētām nepilnām astoņām minūtēm Eduards Dašķevičs aktīvi devās uz turku vārtiem un nopelnīja stūra sitienu, kuru izpildīt devās Roberts Savaļnieks. Pēc viņa centrējuma latviešiem neizdevās sitiens pa vārtiem.

18.minūtē pret Robertu Uldriķi dzelteno kartīti nopelnīja Salihs Ezdžans. Neilgi pēc tam Latvija tika pie standartsituācijas, taču Savaļnieka piespēli savu vārtu priekšā pārtvēra Turcijas spēlētāji un ātri sita bumbu prom no vārtu priekšas.

Latvijai 21.minūtē neizdevās nosargāt savu vārtu priekšu, kad no tuvas distances Robertu Ozolu pārspēja Junuss Akgins, tomēr pēc tam, kad tiesneši noskatījās video atkārtojumu, tika fiksēta aizmugure un vārti netika ieskaitīti.

Puslaika vidusdaļā Turcijai izdevās radīt lielāku spiedienu uz Latvijas vārtiem, kuros veiksmīgi bumbu tvēra Ozols. Savukārt 35.minūtē turki tika pie stūra sitiena, pēc kura bumba atsitās pret Latvijas vārtu pārliktni.

Pirmā puslaika izskaņā turki tika pie vēl trīs stūra sitieniem pāris minūšu laikā, taču latvieši veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot Turcijai tikt pie vārtu gūšanas iespējām. Īsi pēc tam pretuzbrukumā aizskrēja Uldriķis, tomēr viņam neizdevās apsteigt aizsargu un saglabāt bumbu.

Otrā puslaika ievadā nepilnas četras minūtes pēc došanās laukumā dzelteno kartīti nopelnīja Edvards Emsis, kurš īsi pēc tam arī tika pie labas vārtu gūšanas iespējas, taču viņa sistā bumba lidoja garām Turcijas vārtiem.

51.minūtē par laika vilcināšanu vēl dzelteno kartīti nopelnīja Ozols, bet vēl piecas minūtes vēlāk pie "dzeltenā plākstera" tika Dašķevičs.

Turki izvirzījās vadībā 58.minūtē, kad Akgins ar spēcīgu sitienu no gaisa raidīja bumbu Ozola sargātajos vārtos.

Pēc ielaistajiem vārtiem Dašķeviču nomainīja Raimonds Krollis, kurš jau pāris minūtes vēlāk varēja gūt vārtus, taču sita bumbu pāri vārtiem. Pēc stūra sitiena pie Turcijas vārtiem starp abu komandu spēlētājiem izvērtās asumi, un dzelteno kartīti nopelnīja Tobers, bet Turcijas izlasē ar dzelteno kartīti tika sodīts Kerems Aktirolu un Abdilkerims Bardakdži.

Kamēr tiesnesis precizēja, kuriem spēlētājiem tika piešķirtas dzeltenās kartītes, Danielam Balodim tika pārsista seja, jo viņam trāpīja kāds priekšmets, iespējams, fanu mests.

67.minūtē Uldriķa sitienu apturēja Turcijas vārtsargs, neļaujot Latvijai izlīdzināt rezultātu, bet 77.minūtē Jāņa Ikaunieka sistā bumba atsitās pret pārliktni.

Turki dubultoja pārsvaru 83.minūtē, kad pēc diagonālas piespēles ar galvu Latvijas vārtos bumbu raidīja Dženks Tosuns, bet trešos vārtus pretuzbrukumā guva Aktirolu.

Kompensācijas laika otrajā minūtē turki izmantoja Latvijas kļūdu uzbrukumā un guva vēl vienus vārtus, precīzam esot Tosunam.

Šajā mačā Latvijai nevarēja palīdzēt Mārcis Ošs, kurš mačā pret Armēniju nopelnīja sarkano kartīti, taču sastāvā ir atgriezies Latvijas izlases kapteinis Kristers Tobers.

Citā D apakšgrupas mačā Velsa savā laukumā ar 2:1 (0:0) uzvarēja Horvātiju.

D apakšgrupas līdere ar 16 punktiem septiņās spēlēs ir Turcijai, kurai ar desmit punktiem sešos mačos seko Velsa un Horvātija, Armēnijai ir septiņi punkti, bet Latvija septiņās cīņās tikusi pie trīs punktiem.

Latvija FIFA rangā ir 136.pozīcijā, kamēr Turcija ieņem 42.vietu.

Atlases cikla sākumā pavasarī Latvija viesos ar 0:1 zaudēja Velsai, vasarā savā laukumā ar 2:3 piekāpās Turcijas izlasei un izbraukumā ar 1:2 - Armēnijai, bet septembrī viesos ar 0:5 kapitulēja Horvātijai un mājās ar 0:2 - Velsai. Ceturtdien latvieši mājās ar 2:0 pārspēja Armēniju.

Turcija kvalifikāciju sāka ar uzvaru pār Armēniju ar 2:1, bet pēc tam ar 0:2 piekāpās Horvātijai. Turpinājumā turki ar 3:2 uzvarēja Latviju un ar 2:0 pārspēja Velsu, spēlēja neizšķirti ar Armēniju (1:1) un ar 1:0 guva panākumu pār Horvātiju.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Latvijas izlases kandidātu saraksts oktobra spēlēm:

vārtsargi - Roberts Ozols ("Auda"), Nils Toms Puriņš, Rihards Matrevics (abi - "Riga");

aizsargi - Kaspars Dubra ("Panevezys", Lietuva), Roberts Savaļnieks, Mārcis Ošs, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Antonijs Černomordijs, Kirils Iļjins (abi - "Riga"), Daniels Balodis, Maksims Toņiševs (abi - "Valmiera");

pussargi - Jānis Ikaunieks, Dmitrijs Zelenkovs (abi - RFS), Andrejs Cigaņiks (Lodzas "Widzew", Polija), Dāvis Ikaunieks ("Jablonec", Čehija), Alvis Jaunzems (Melecas "Stal", Polija), Eduards Emsis ("Raufoss", Norvēģija), Kristers Tobers (Cīrihes "Grasshopers", Šveice), Aleksejs Saveļjevs ("Auda"), Eduards Dašķevičs ("Riga"), Oskars Vientiess ("Metta"), Bogdans Samoilovs ("Tukums 2000"/"Telms");

uzbrucēji - Roberts Uldriķis (Leuvardenas "Cambuur", Nīderlande), Raimonds Krollis ("Spezia", Itālija), Marko Regža ("Riga").

Turcijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts oktobra spēlēm:

Vārtsargi: Altajs Bajindirs (Mančestras "United", Anglija), Dogans Alemdars ("Troyes", Francija), Ertačs Ezvirs (Adanas "Yukatel"), Ugurdžans Čakirs ("Trabzonspor");

Aizsargi: Ferdi Kadioglu, Samets Akajdins (abi - Stambulas "Fenerbahce"), Zeki Čeliks ("AS Roma", Itālija), Abdilkerims Bardakdži, Kaans Aihans (abi - Stambulas "Galatasaray"), Dženks Ezkadžars ("Valencia", Spānija), Merihs Demirals ("Al-Ahli", Saūda Arābija), Erens Elmali, Rajjans Banija (abi - "Trabzonspor"), Ridvans Jilmazs (Glāzgovas "Rangers", Skotija);

Pussargi: Berkans Kutlu ("Genoa", Itālija), Emre Akbaba (Adanas "Yukatel"), Hakans Čalhanolu (Milānas "Inter", Itālija), Ismails Jikseks (Stambulas "Fenerbahce"), Orkuns Kekči (Lisabonas "Benfica", Portugāle), Salihs Ezdžans (Dortmundes "Borussia", Vācija);

Uzbrucēji: Bariss Alpers Jilmazs, Kerems Aktirolu (abi - Stambulas "Galatasaray"), Junuss Akgins (Lesteras "City", Anglija), Jusufs Sari (Adanas "Yukatel"), Bertugs Jildirims ("Stade Rennais", Francija), Dženks Tosuns (Stambulas "Bešiktaš"), Kenans Jildizs (Turīnas "Juventus", Itālija), Irfans Džans Kahvedži (Stambulas "Fenerbahce").

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...