Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas futbolisti nospēlē neizšķirti ar EČ kvalifikācijas grupas līderiem grieķiem

Latvijas futbola valstsvienība otrdien Skonto stadionā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra kārtējā spēlē nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar F grupas līderiem Grieķijas izlasi, laupot tai vērtīgus punktus cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru. Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Aleksandrs Cauņa.

Starkovs lepojas ar Latvijas futbolistu sniegumu spēlē pret Grieķiju

Ivanovs: Mūsu soda laukumā bumba man trāpīja pa roku

Itālijas un Spānijas futbolisti kvalificējas EČ finālam, Nīderlande turpina uzvarēt

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra rezultāti futbolā

Cīņas sākumā bumbu vairāk kontrolēja viesi, taču līdz 14.minūtei pie Vaņina sargātajiem vārtiem viņi neko bīstamu neizveidoja. Pirmo reizi briesmās mājinieku vārti bija pēc Samara piespēles Salpingidim, kurš no vārtu laukuma līnijas sita garām.

Dažas minūtes vēlāk Vaņins bez lielām pūlēm pārcēla bumbu pāri vārtiem pēc patāla brīvsitiena izpildes. Bet drīz pēc tam vienu no retajām izdevībām realizēja mājinieki. Bumba ar viesu aizsarga nejaušu palīdzību soda laukumā nonāca pie Aleksandra Cauņas, kurš sita precīzi - 1:0.

Nākamajās 15 minūtēs komandām bija pa vienai diezgan labai iespējai - uz Laizāna sitienu noreaģēja grieķu vārtsargs Sifakis, bet tālu Karagunisa raidījumu tvēra Vaņins. Desmit minūtes līdz pārtraukumam Latvijas valstsvienības vārtsargs "izvilka" bumbu no vārtu apakšējā stūra pēc ļoti bīstama Makosa sitiena.

Pēc pārtraukuma Grieķijas futbolisti palielināja spiedienu uz mājinieku vārtiem, taču reālu vārtu gūšanas iespēju noorganizēja tikai puslaika vidū, kad Samars ar galvu sita mazliet pāri pārliktnim. Ik pa laikam mājiniekiem izdevās diezgan bīstami pretuzbrukumi, vienā no tiem Verpakovski nomainījušais Rudņevs netrāpīja vārtu četrstūrī.

Grieķi turpināja uzbrukt un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām tomēr panāca savu. Pēc stūra sitiena izspēles neatvairāmi sita Kiriakoss Papadopuls - 1:1. Atlikušajā laikā viesi neko sevišķi bīstamu pie Vaņina vārtiem izveidot nespēja un, zaudējuši punktus Rīgā, zaudēja arī pirmo vietu turnīra tabulā.

Otrdien F grupā notika vēl divas spēles. Horvātija ar 3:1 (0:1) uzvarēja Izraēlu un kļuva par grupas līderiem. Savukārt Maltas izlase nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Gruziju, nopelnot pirmo punktu turnīrā.

EČ kvalifikācija futbolā

Latvija - Grieķija 1:1 (1:0)
Vārti
: Cauņa (19.) - Papadopuls (84.)
Brīdinājumi: Laizāns, Krjauklis, Vaņins, Rudņevs - Zaraduks, Papadopuls, Maniatis
Latvija: Vaņins, Mihadjuks, Kļava, Krjauklis, Fertovs, Ivanovs, O.Laizāns, Lukjanovs, Cauņa, A.Višņakovs (Žigajevs, 83.), Verpakovskis (Rudņevs, 68.).

Horvātija - Izraēla 3:1 (0:1). Modričs (47.), Eduardu (55., 57.) - Hemeds (44.)
Malta - Gruzija 1:1 (1:1). Mifsuds (25.) - Kankava (15.)

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.