Rīgā +21 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Latvijas futbolisti spēles izskaņā piekāpjas Ganas izlasei

Latvijas futbola valstsvienība sestdien Anglijas pilsētiņā Miltonkeinsā ar minimālu rezultātu 0:1 (0:0) pārbaudes spēlē piekāpās gaidāmā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra dalībniekiem Ganas izlases futbolistiem. Vienīgos vārtus Latvijas komanda zaudēja divas minūtes līdz pamatlaika beigām.

Starkovs: neļāvām Ganas futbolistiem saraut mūs gabalos

Pirmo puslīdz bīstamo uzbrukumu izveidoja Latvijas komanda, taču Ganas komanda diezgan ātri pārņēma iniciatīvu. 12.minūtē pirmo reizi savu komandu bija jāglābj vārtsargam Andrim Vaņinam – viņš atvairīja tālu sitienu vārtu apakšējā stūrī.

Arī turpinājumā ganieši daudz vairāk kontrolēja bumbu un bija ļoti tuvu vārtu guvumam pirmās pusstundas beigās, kad tikai uzbrucēju saminstināšanās Latvijas izlases soda laukumā neļāva izdarīt sitienu no dažu metru attāluma.

Minūti vēlāk pēc Gjana raidījuma bumba trāpīja pa vārtu pārliktni un atsitās pret zemi, šķiet, aiz Vaņina vārtu līnijas. Taču līnijtiesnesis vārtu guvumu neatzina.

Puslaika beigās dažus “pusmomentus” izdevās izveidot arī Latvijas futbolistiem, taču tuvāk pirmo vārtu guvumam vienalga bija pretinieki.

Otrā puslaika sākumā bumba pārsvarā uzturējās laukuma vidusdaļā, un līdz pirmajai reālajai vārtu gūšanas iespējai bija jāpagaida gandrīz puse puslaika. Uzmainītā valstsvienības debitanta Artūra Karašauska sitienu nobloķēja Ganas izlases aizsargs, bet pēc elegantas saspēles āfrikāņu soda laukumā sitiens nesanāca Perepļotkinam.

Savukārt Vaņinu nomainījušajam Koliņko dažu minūšu laikā vairākas reizes nācās bumbu tvert pēc ne visai bīstamiem tālsitieniem.

80.minūtē bumba gan atradās Latvijas izlases vārtos, taču Adijia to ieraidīja no acīmredzama aizmugures stāvokļa, un vārti netika ieskaitīti. Brīdi vēlāk laba iespēja bija Maksimam Rafaļskim, taču viņš sita mazliet pāri vārtiem.

Ritēja jau spēles 88.minūte, kad Ganas futbolistiem tomēr izdevās atklāt rezultātu un gūt uzvaras vārtus. Pēc Kvinsija Ovusu-Abejie tāla raidījuma apakšējā stūrī Koliņko nenofiksēja bumbu un ielaida to vārtos – 0:1.

Ganas izlasei šī bija pēdējā pārbaudes spēle pirms Pasaules kausa izcīņas finālturnīra. Viņu pretinieki apakšgrupā būs Vācija, Austrālija un Serbija.