Latvijas grupā uzvaru bez Turcijas futbolistiem izcīna arī norvēģi un nīderlandieši

Pirmdien Pasaules kausa kvalifikācijas cikla astotajā kārtā uzvaru G grupā bez Turcijas Rīgā izcīnīja arī Norvēģijas un Nīderlandes valstsvienības.

G grupā Norvēģija mājās apspēlēja Melnkalni ar 2:0 (1:0).

Abus vārtus norvēģu labā mača 29.minūtē un spēles kompensācijas laika sestajā minūtē guva Mohameds Eljunusi.

Nīderlande savā laukumā sagrāva Gibraltāru ar 6:0 (3:0).

Divus vārtus uzvarētāju labā 21.minūtē un pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē guva Memfiss Depajs, kurš palaida garām iespēju vakaru pabeigt ar "hat-trick", jo 19.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Pa vieniem vārtiem guva Virgils van Deiks, Denzels Damfrīss, Anrauts Danjuma un Donjels Malens.

Jau ziņots, ka vēl vienā G grupas spēlē Latvija Rīgā piekāpās Turcijai ar 1:2 (0:0).

G grupā pēc astoņām spēlēm pirmo vietu ar 19 punktiem ieņem Nīderlande, otrā ar 17 punktiem ir Norvēģija, 15 punkti ir Turcijai, 11 guvusi Melnkalne, piecus punktus iekrājusi Latvija, bet Gibraltārs joprojām ir bešā.

E grupā Igaunija mājās piekāpās Velsai ar 0:1 (0:1).

Vienīgos vārtus mača 12.minūtē guva Kīfers Mūrs.

Baltkrievija savā laukumā zaudēja Čehijai ar 0:2 (0:1).

22.minūtē vārtus guva Patriks Šiks, bet 65.minūtē - Adams Hlozeks.

Turnīra tabulā E grupā pārliecinoša līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir Beļģija, pa 11 punktiem ir septiņus un sešus mačus aizvadījušajām Čehijai un Velsai, četri punkti sešās cīņās ir Igaunijai, bet trīs punkti septiņos dueļos - Baltkrievijai.

Favorīti uzvarēja arī J grupā. Ziemeļmaķedonija savā laukumā piekāpās Vācijai ar 0:4 (0:0).

Divus vārtus uzvarētāju labā 70. un 73.minūtē guva Timo Verners, pa vieniem - Kajs Havercs un Džamals Muziala.

Islande ar tādu pašu rezultātu mājās pieveica Lihtenšteinu - 4:0 (2:0).

Divus vārtus mājinieku labā ar 11 metru sitieniem guva Alberts Gudmundsons, pa vieniem - Stefans Teiturs Tordarsons un Andri Gudjonsens.

Turklāt viesi 63.minūtē palika mazākumā pēc Martina Marksera nopelnītās otrās dzeltenās kartītes mačā.

Vēl vienā grupas spēlē Rumānija mājās pieveica Armēniju ar 1:0 (1:0).

Vienīgos vārtus 26.minūtē guva Aleksandru Mitrita.

Sarkano kartīti 69.minūtē par atrašanos ārpus sev atvēlētās vietas saņēma viesu treneris Hoakins Kaparross.

J grupā pēc astoņiem mačiem līdere ar 21 punktu ir Vācija, 13 punkti ir Rumānijai, pa 12 guvusi Ziemeļmaķedonija un Armēnija, astoņi punkti ir Islandei, bet viens - Lihtenšteinai.

Visbeidzot H grupā Slovēnija mājās zaudēja Krievija - 1:2 (1:2).

28.minūtē viesu labā vārtus guva Igors Divejevs, bet četras minūtes vēlāk uzvaras vārti Georgija Džikijas kontā.

Slovēņi vārtus guva 40. un 77.minūtē, taču ieskaitīti tika tikai pirmie, kad precīzs bija Josips Iličičs. Otrajā gadījumā vārti pēc videoatkārtojuma noskatīšanās netika ieskaitīti Jasmina Kurtiča aizmugures dēļ.

Vēl divās spēlēs tika fiksēts neizšķirts 2:2. Kipra - Malta 2:2 (1:0).

Viesi rezultātu izlīdzināja mača kompensācijas laika astotajā minūtē, izceļoties Jurgenam Degabrielem.

Mājinieki divreiz izvirzījās vadībā pēc Foša Papuļa sitiena septītajā minūtē un Piera Sotiriu sietiena 80.minūtē, tomēr uzvarēt kipriešiem nebija lemts.

Pirmoreiz rezultātu izlīdzināja Zeks Muskats 53.minūtē.

Vēl vienā spēlē Horvātija spēlēja 2:2 (1:2) ar Slovākiju.

Viesi divreiz izvirzījās vadībā pēc Ivana Šranca sitiena 20.minūtē un Lukāša Haraslīna sitiena 45.minūtē.

Tomēr horvāti abas reizes atspēlējās - 25.minūtē pēc Andreja Kramariča "gola" un 71.minūtē pēc Lukas Modriča vārtiem.

Horvāti iesita vēl vienus vārtus 83.minūtē, kad vārtus guva Nikola Vlašičs, taču ar video atkārtojuma palīdzību konstatētā aizmugure neļāva vārtus ieskaitīt.

Grupā Krievijai ir 19 punkti, 17 ir Horvātijai, pa desmit punktiem ir Slovākijai un Slovēnijai, bet pa pieciem - Maltai un Kiprai.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.