Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Latvijas U-17 futbolisti cīnās neizšķirti ar Zviedriju un iekļūst elites kārtā

Latvijas U-17 vīriešu futbola izlase otrdien 2022.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas noslēdzošajā spēlē Gēteborgā cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar vienaudžiem no Zviedrijas, izcīnot ceļazīmi uz elites kārtu, kurā spēlēs 32 kontinenta spēcīgākās valstsvienības.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Emīls Evelons un Ēriks Boroduška.

Zviedrus devītajā minūtē pēc pretuzbrukuma vadībā izvirzīja Emanuēls Tannors, bet piecas minūtes vēlāk, sitot precīzi ar galvu, 2:0 Zviedrijas izlases labā panāca Jardels Kanga.

Mača 61.minūtē Evelons pacīnījās par bumbu pretinieku soda laukumā, apspēlē vienu pretspēlētāju un raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī - 1:2. Vēlāk, 16 minūtes pirms pamatlaika beigām Boroduška pārtvēra bumbu pretinieku laukuma pusē un ar precīzu tālsitienu izlīdzināja rezultātu.

Apakšgrupā ar septiņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Čehija, pieci punkti bija Zviedrijai, četri Latvijai, bet Lietuva palika bešā. Latvija nodrošināja vietu starp labākajām četrām trešo pozīciju ieguvušajām izlasēm un iekļuva elites kārtā.

Latvijas U-17 izlasē, kas Jelgavā uzsāka 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīru, tika konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Turpmāka komandas dalība sacensībās, ņemot vērā veselības riskus dalībniekiem, bija neiespējama. Tāpēc izlase paredzētajās 26. un 29.septembra spēlēs pret Zviedriju un Lietuvu laukumā nedevās.

Pirmajā spēlē Jurģa Pučinska vadītā komanda ar 0:1 zaudēja vienaudžiem no Čehijas. Otrais mačs norisinājās 31.oktobrī Jelgavā un tajā Latvija ar 4:1 pieveica lietuviešus.

Atlases turnīra elites kārtai kvalificējās grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl četras no trešo pozīciju ieguvējām, kurām būs labākie rezultāti mačos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām. Kopumā tika izspēlēti 13 kvalifikācijas kārtas turnīri.

Elites kārtas turnīrā nākamā gada martā sacentīsies 32 izlases, sadalot 15 ceļazīmes uz finālturnīru, kas maijā risināsies Izraēlā.

Latvijas U-17 futbola izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Dāvis Viljams Veisbuks ("Super Nova"), Vladislavs Razumejevs ("AS Roma", Itālija);

Aizsargi: Roberts Laurovs, Alans Kangars (abi - "Metta"), Ivans Patrikejevs ("Riga"), Dzintars Mārtiņš Kaupe ("Dinamo Rīga"), Mārtiņš Lormanis ("Pisa 1909", Itālija), Reinis Krieviņš ("Babītes SK"), Milāns Tihonovičs ("Daugavpils");

Pussargi: Ēriks Boroduška, Artjoms Vissarionovs (abi - "Riga"), Martins Štāls ("Tukums 2000"), Efraims Valutadatils ("Babītes SK"), Kevins Cēsnieks ("Jelgava"), Linards Liepiņš ("Metta");

Uzbrucēji: Emīls Evelons, Roberts Adītājs (abi - "JDFS Alberts"), Haralds Silagailis ("Riga"), Reinis Pāls ("Babītes SK"), Kristaps Grabovskis ("Leizpig", Vācija).